Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-26, 15:11   #4756
Karolina8p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 11
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O, cieszę się, że coś o nim planujesz

Niektórzy trukrajmerzy robią co jakiś czas taki quiz, w którym przedstawiają zarys kilku dość niewiarygodnych historii, a słuchacze zgadują, które z nich naprawdę się zdarzyły. Gdybym nie znała historii Jacka, to dałabym sobie małego palca uciąć, że jest zmyślona. I obstawiam, że gdyby to się zdarzyło w USA, to facet byłby "sławniejszy" niż Ted Bundy. Bo w Polsce jego historia wydaje mi się dość mało znana.

Nie czytałam nic z jego twórczości, ale widziałam stare wydania Czyśćca za około 100 euro. W ogóle są hipotezy, że on nie mógł tej, według krytyków, bardzo dobrej powieści napisać sam, bo jego późniejsze teksty są dużo gorsze, m.in Elfriede Jelinek tak twierdzi.
W sumie w LA wtedy sporo sie dzialo, chyba z tego co kojarze bardziej medialna od smierci kilku kobiet z okolic szemranych hoteli(wiem, ze nie brzmi to najlepiej) byla sprawa Rodneya Kinga. Takze chyba dlatego Unterweger w Stanach sie nie "przebil".

W spokojnym Wiedniu to byla wielka sprawa- seryjne morderstwa. Z tego co pamietam w 1991r w statystykach policjanci mieli 50 morderstw, co bylo najwieksza liczba od 30 lat.

Mogl byc bardziej zmotywowany w wiezieniu do pisania Czyścca, w koncu to jego przepustka na wolnosc.
Karolina8p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując