Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odczuwacie kryzys gospodarczy?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-15, 21:51   #3312
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Krawczykowa888 Pokaż wiadomość
W moim przypadku skladalam podania do trzech wybranych gimnazjow, jesli istnialy testy kwalifikujace to je zdawalam (na przyklad do klasy jezykowej) do innych byl konkurs swiadectw lub punktacja, wiec moglam wybrac kazde i wybralam nierejonowe.

Basen mialam ze szkoly, kursy jezykowe czy zajecia plastyczne byly przykladowo w domu kultury za symboliczne oplaty.

Tak, podchodze do tego zero-jedynkowo, bo dla mnie nie istnieje argument ktory mnie prekona, ze urodzenie sie niezamoznym na blokowisku w 40 mkw w miescie w ktorym jest dostep do wielu rzeczy (jak chocby glupie lumpeksy gdzie za zaskorniaki moglam nosic rzeczy ze sklepow do ktorych nie mialam dostepu) i komunikacja miejska, jest gorszym startem niz urodzenie sie niezamoznym na wsi, tez na 50mkw albo w malym domku z babcia i dziadkiem, we wsi ze sciany wschodniej w ktorej zlikwidowano pociagi a autobus jesli jezdzi to dwa razy dziennie do szkoly. No niestety, jestem krowa i tutaj zdania nie zmienie .

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Ale rozumiem, ze mozna sie nie zgadzac. Tylko ze nie wiem jakim cudem brak komunikacji miejskiej i dojazdu do miejsc ktore oferuja darmowa lub poldarmowa rozrywke, koniecznosc zarobienia na wyjazd na studia jest trudniejszy od posiadania tego na miejscu :P. No ale cuda sie dzieja, wiec moze jakims cudem ktos to tak odbiera.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------





Ale ja nie porownuje bogatych dzieci z podwarszawskich gmin ktorych rodzice woza na platne zajecia do stolicy, do niezamoznych dzieci z miast.



Ja porownuje tak samo niezamozne rodziny z miast, do tak samo niezamoznych rodzin z wsi z ktorych nie wyjedziesz bo nie ma czym a auta brak.
Okej, ale pisałaś, że miasto to zawsze przywilej. A ja uważam, że rodzina do przywilej.
Jak dzieciak dorastał w zamoznej rodzinie na wsi, to miał dużo więcej możliwości, niz dzieciaki z bloków. Nie jest tak, że miejsce urodzenia determinuje wszystko. Najważniejsze są pieniądze i odpowiednie rodzina, która się wspiera i motywuje do działania.
A jeśli chodzi o biedne rodziny ze wsi i z miast, to tak masz rację, Ci z miasta mają większe szanse w życiu.

Ciekawe z tymi szkołami. Jestem prawie pewne, że wszystkie gimnazja były rejonowe i pierwszeństwo miały dzieciaki z okolicy. Jak zostały jakieś miejsca, można było aplikować, ale tych miejsc było parę na krzyż albo wcale.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2023-05-15 o 21:53
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując