Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odczuwacie kryzys gospodarczy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-05-16, 07:40   #3329
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89582335]Nie wiem, może źle pamiętam, ale nie dało się wybrać szkoły jakiej chciało. Było się przydzielonym, a do innych nie było miejsc, bo był nadmiar dzieciaków. Nie słyszałam, żeby ktoś szedł do innego gimnazjum niż pod domem.

Szkoły językowe? A skąd pieniądze na naukę w tych szkołach? basen? Znowu, skąd pieniądze? Nie wiem jak ty, ale nie pracowałam mając 14 lat. Nie słyszałam wtedy o żadnych programach, były tylko korepetycje w szkole, ale poziom nie za dobry. Ja to w ogóle zaczęłam się uczyć angielskiego w szkole średniej, wcześniej tylko niemiecki, co uważam było beznadziejne i baaardzo długo byłam w tyle z tym językiem.
Oczywiście później jest łatwiej, jak kończysz 18 lat to możesz zacząć dorabiać.

Zbyt zero jedynkowo do tego podchodzisz. Nie jest tak, że ten z dużego miasta miał na pewno łatwiej niż z małego. Wszystko tak naprawdę rozchodzi się o finanse rodziców.
Oczywiście jeśli porównany dwa skrajne przypadki, to Ci z miasta będą mieli lepiej. No ale ile ludzi tyle historii.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Ja jestem bardzo zaskoczona tym co piszesz bo ja mając dzieci w mieście średnim w sumie, ciut poniżej 250 tys mieszkańców, mialam bardzo duzy wybór szkół do których mogły chodzić moje dzieci.
Tylko podstawówek dostępnych na piechotę w max 20 minut aż 3.
Wybrałam taka o najwyższym rankingu i z basenem, wiec dzieci miały tez basen za darmo. Szkoła dodatkowo oferowała tez profil sportowy nauczania, siatkówkę tam mieli jako specjalizacje.

Dodatkowo jedna uczęszczała na poziomie podstawówki do szkoły muzycznej. Darmowej-państwowej.
To była jako druga szkoła po szkole - jakby wieczorowa, zajecia chyba 2 do 3 razy w tygodniu- tu już trzeba było dojechać autobusem, No ale jesteśmy w mieście. Te autobusy są gęsto. Wiele z dzieci jeździło same do tej szkoły autobusami od samego początku.
Szkoła była 3 etapowa, No ale dzieć się rozmyślił po zakończeniu 1 etapu kształcenia.

Gimnazjum :
- jedna została w gimnazjum przy podstawówce, było kilka klas do wyboru z różnymi profilami
- druga wybrała gimnazjum językowe, zdała egzaminy, dostała się.
Państwowe, za darmo- kwestia dojechania autobusem w obrębie miasta.

A już wtedy chyba dzieci i młodzież jeździły darmo komunikacja miejska w obrębie miasta.

Liceum. Duzy wybór.
- jedna poszła do liceum z profilem biologiczno-chemicznym
- druga do plastycznego

Studia. Obie językowe w obrębie cały czas tylko jednego miasta, ale wybór jest bardzo duzy.

Wszytko państwowe, czyli taniej już się nie da.

Płaciłam za dodatkowe nauczanie języka obcego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując