Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Stretching - kontuzja biodra?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-05-18, 02:18   #3
amreen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 1
Dot.: Stretching - kontuzja biodra?

[QUOTE=LillianNest;8852979 8]cześć,

od 12 lat tańczę, a co się z tym wiąże rozciągam, ogólnie nie mam problemów, ze szpagatem, ale w zeszłym roku miałam zabieg, wiec troszkę trzeba było nadrobić. I dzisiaj na treningu przy robieniu szpagatu coś mi strzeliło w biodrze. Oczywiście od razu przestałam ćwiczyć, a teraz boli mnie przy chodzeniu, przy siedzeniu ból jest niewielki, bardziej jest to niekomfortowe, podobne uczucie jest przy skłonie.

Wie ktoś co to może być?
Na pewno pójdę do lekarza, pytanie tylko czy lepiej jechać na pogotowie czy poczekać kilka dni czy ból minie. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, więc nie bardzo wiem, co robić.
Cześć,

Przykro mi słyszeć o kontuzji biodra. Ważne jest, abyś potraktował to poważnie i zasięgnął porady medycznej w celu uzyskania właściwej diagnozy i leczenia. Ponieważ ból wpływa na twoją zdolność do poruszania się i powoduje dyskomfort, najlepiej będzie jak najszybciej skonsultować się z profesjonalistą medycznym.

Jeśli ból jest silny lub nie możesz chodzić bez znacznego dyskomfortu, warto rozważyć udanie się na pogotowie. Tam będą mogli ocenić twoje stan i w razie potrzeby zapewnić natychmiastową pomoc. Jednak jeśli ból jest znośny i możesz poczekać kilka dni, możesz umówić się na wizytę u lekarza specjalizującego się w urazach sportowych lub ortopedii.

W międzyczasie radziłbym unikać wszelkich forsownych działań, które mogłyby pogorszyć uraz. Stosowanie lodu na dotkniętym obszarze i przyjmowanie dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych (zgodnie z zaleceniami dotyczącymi dawkowania) może przynieść tymczasową ulgę.

Pamiętaj, że nie jestem specjalistą medycznym, dlatego ważne jest, abyś skonsultował się z lekarzem w celu prawidłowej oceny i uzyskania wskazówek dotyczących Twojej konkretnej sytuacji. Trzymaj się i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-06-09 o 15:30 Powód: link
amreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując