Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co sądzicie o świadomym spłodzeniu dziecka w wieku około 50 lat?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-06-17, 13:42   #2
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 374
Dot.: Co sądzicie o świadomym spłodzeniu dziecka w wieku około 50 lat?

Cytat:
Napisane przez Andziullka666 Pokaż wiadomość
Jakoś tak mnie naszło na rozmyślania po przeczytaniu pewnego artykułu. Chodzi mi w głownie o kobiety decydujące się na taki krok ale mężczyzn to właściwie w takim samym stopniu dotyczy a nawet jeszcze bardziej ponieważ teoretycznie mogą dłużej metodą naturalną spłodzić dziecko. A już szczególnie takie przypadki gdy kobieta jest po menopauzie (w typowym wieku 50+,nie pisze o takich przedwczesnych poniżej i około 40)i decyduje się na sztuczne zapłodnienie.
Ja osobiście uważam to za skrajny egoizm wobec tego dziecka, nie wyobrażam sobie mieć 70 lat i więcej gdy moje dziecko dopiero co wkracza w dorosłość.
Po 50 wzrasta ryzyko różnych chorób i przedwszesnego zgonu, nie wyobrażam sobie świadomie narazić moje dziecko na wczesne sierotcwo albo żeby zamiast cieszyć się młodością musiało się zajmować ciężko chorą matką. Z kolei jedna z moich koleżanek uważa inaczej, że lepiej taka matka która chciała i wyczekiwała dziecka niż młoda która wpadła i się nie nadaje na matkę bo była zwyczajnie na to za młoda.
Ja nie mam dzieci i raczej już mieć nie będę, może dlatego że nigdy za bardzo dziecka nie pragnęłam tak myślę.
ze to egoizm i skrajny brak odpowiedzialnosci
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując