Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wygląd...
Wątek: Wygląd...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-07-02, 07:15   #13
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Wygląd...

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
i Ty serio sądzisz, że terapia na to pomoże? ten cały ruch body possitive zrobił więcej złego niż dobrego - jesteś gruba? jesteś piękna, zaakceptuj siebie. no nie, tak to nie działa, może samo postrzeganie siebie może tak, ale już to jak postrzega nas otoczenie to nie podziała. bo otoczenie w d...ma nasze pozytywne myślenie, widzi tylko, że jesteśmy grube/zaniedbane/wstaw cokolwiek. Mówię to jako osoba kiedyś szczupła, teraz gruba - naprawdę nikogo nie obchodzi dlaczego się roztyłam. i moją rolą jest się doprowadzić do takiej figury jaką kiedyś miałam. na to terapia nie pomoże tylko wysiłek fizyczny. pięknego ciała nie uzyska się żadną dietą!
a ja mówię jako osoba, która kiedyś była bardzo szczupła, a teraz walczy z pierwszym stopniem otyłości. autorka ma wagę w normie, a nadal widzi siebie jako osobę grubą. jej obraz samej siebie jest zakrzywiony.
zdrowa dieta i ćwiczenia są wskazane zawsze, dla zdrowia fizycznego, niezależnie od ratowania zdrowia psychicznego.
Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
no co Ty nie powiesz
mówię o otoczeniu - na przykład o miłych ludziach ustępujących mi miejsca w tramwaju/autobusie. sądzą, że jestem w ciąży, bo autentyczn ie tak wyglądam, jak w zaawansowanej ciąży - chcą być mili, a mnie taki gest sprawia przykrość i psuje humor na pół dnia
tylko potwierdzasz, że problem siedzi w głowie.
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując