Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-07-21, 19:42   #3981
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć i doradzić co trzeba kupić, aby utrzymać czystą wodę w basenie ? Dowiedziałam się, że potrzebny będzie chlor, coś na glony i papierek/ tester do zmierzenia pH wody. I co dalej ? Chciałam iść do jakieś Castoramy albo Brico Marche żeby ktoś mi poradził ale boje się że mogą wiedzieć tyle co ja z internetu. A może Wy macie basen i ogarniacie temat czy dobrze wyobrażam sobie że po zakupie tych produktów, z opisu na opakowaniu dowiem się jakie ilości chloru i produktu glony dodać w zależności od wyniku ? No i zakładam, że przeliczam to na ilośc wody w basenie? Planujemy rozłożyć basen na czas urlopu na działce, nie jest duży- 2m na 3 m. A czy jakis filtr papierowy też powinnam kupić ? Pierwszy raz mam do czynienia z basenem i nie wiem jak to ogarnąć.. cos pominęłam ?

Potrzebujesz: chlor szok, coś na glony (alba), pH+, pH-, flock, tester, tabletki multi. Najpierw badasz parametry wody, regulujesz PH, później chlor szok i pompa. Po opadnięciu chloru bójka z tabletka multi, raz na tydzień coś na glony. Pompa musi chodzić tyle żeby wodę przefiltrować 3x


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując