Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-07-24, 12:42   #3992
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość

Kupiłam w Superpharm pierwsze kosmetyki dla córeczki i wybrałam Weledę. Wzięłam serię nagietkową: żel do mycia w tubie, krem na niepogodę i krem na odparzenia, emulsję do smarowania, oliwkę i mleczko do przewijania. To mleczko zapowiada się fajnie, będę używać na przemian z wacikami i wodą, zamiast chusteczek nawilżanych. Na razie posmarowałam nim rękę i ładnie pachnie, skóra była miękka i taka delikatna po użyciu.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Ja kupiłam dla swojej Mustelę- raz że są łatwo dostępne, dwa spore opakowania i cena często w promocji. Mam olejek do mycia i żel Stelatopia- nie wiem który lepiej się sprawdzi w razie czego sama zużyję Krem do pupy, krem Cicastela na podrażenia i spf. Dla siebie wzięłam maść na brodawki (bo nie ma lanoliny, która jest w większości tego typu maści, a na którą jestem uczulona). Oprócz tego domówiłam tylko z Bioturm maść z cynkiem i srebrem jakby się zdażyło odparzenie na pupie. Więcej nie kupowałam, bo pewnie wyjdzie w praniu.
Ja przy pierwszej córce używałam głównie wacików i wody z płynem/ mydłem. Chusteczki tylko poza domem, chociaż wtedy wszyscy znajomi używali tylko chustek. Nie było wtedy chustek w sklepach z dobrym składem. Dopiero po jakimś czasie pojawiły się te wodne Water Wipes.
Teraz chciałabym ograniczyć zużycie tych wacików, ale nie mam pomysłu innego póki co. Na pewno chustki Tami będę używać przy grubszej sprawie
Wiadomo, żużywa się sporo przy niemowlakach, jak nie pieluchy to waciki/ chusteczki. Ale alternatywa pieluch wielorazowych jakoś mnie nie przekonuje póki co. Dobrze, że przynajmniej mamy większą możliwość wyboru produktów bardziej przyjaznch środowisku.

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89631651]Ja kiedyś trafiłam przypadkiem do jednego sklepu, który miał dosyć rozbudowany dział "zdrowie intymne" i jak się przyjrzałam składom tych produktów, głównie polskich i w związku z tym tańszych przynajmniej o połowę od zagranicznych (Yope) i nawet z ciekawszymi składami, to już pomijając nieomalże beletrystyczne opisy ich zastosowań, to można odnieść wrażenie, że innowacja z inspiracją hulają w polskiej kosmetyce w najlepsze https://slowglow.pl/products/aksamit...46634372104538[/QUOTE]

Ej no czemu- niektórzy potrzebują takich rozwiązań Sama zamówiłam olejek do krocza od Weledy Zobaczymy ile dam radę się smarować.



Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Wydaje się fajny, ja mam teraz ban na peelingi, tylko ostrożnie kłaczkowego używam



Mam w obserwowanych
Na razie faktycznie bym Ci nie polecała tego peelinu Miya, dopiero jak wyleczysz skórę.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dokładnie takich szukasz, ale te ręczniki Tami nie są sztywne, są bardzo mięciutkie i milutkie dla skóry, cienkie, ale jednocześnie ciężko je rozerwać, są wykonane z długich włókien, no takie jak większość nawilżanych chusteczek na rynku, tyle że suche.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
Ręczniczki Tami są super, sama wiele razy kupowałam do wycierania twarzy, np w podróży jak nie chciałam używać do buzi hotelowych ręczników (nie wiadomo w czym prane). I są też wielofunkcyjne, np. do demakijażu płynem/ mleczkiem zamiast wacików też super się sprawdzały.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując