Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wspólnota majątkowa a prawo do moich nieruchomości
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-08-07, 13:14   #15
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 352
Dot.: Wspólnota majątkowa a prawo do moich nieruchomości

Cytat:
Napisane przez Cassie32 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny

Niedawno wyszłam za mąż.
Mój mąż ma pewną, stałą i bardzo dobrze płatną pracę - pieniędzy mu nie brakuje i cały czas rozwija się w tym co robi.
Ma swój samochód, którego wartość przekracza średnią cenę 2 pokojowego mieszkania w większym mieście.
Oprócz samochodu i dobrych zarobków nie ma swoich nieruchomości.
Mimo, że nie mamy intercyzy, raczej każdy na swoje przyjemności wydaje z własnych zarobionych pieniędzy.
Ja od niedawna zaczęłam działalność w branży dość niszowej i na razie jestem " na zero" - to znaczy to co zarobię przeznaczam na czynsz oraz podatki i ZUS. To co mi zostaje przeznaczam na życie.
Przechodzę teraz do sedna sprawy.
Z racji, że mąż nie ma swojego domu ani mieszkania wprowadziliśmy się do mojego nowego mieszkania.
Mimo, że sama nie zarabiam dobrze utrzymuję się głównie z wynajmu dwóch mieszkań i dochodów z biznesu, który niedawno rozpoczęłam.
Moje 3 mieszkania otrzymałam od rodziców jako darowiznę, nie będąc jeszcze w małżeństwie.
2 mieszkania wynajmuję studentom, a w jednym z nich (największym) będziemy mieszkać.
Zostało urządzone przez architekta i sporo pieniędzy kosztowało moich rodziców aby je wykończyć.
Sprawa wygląda następująco, że mój mąż chce abym przepisała mieszkanie również na niego.
Argumentuje to tym, że po 1) Będziemy tam mieszkać razem i on też chce mieć jakiś wkład w to mieszkanie (telewizor i inne) choć w zasadzie w tym mieszkaniu wszystko już jest.
Kolejna sprawa 2) Mieszkania są moje i dostałam je od rodziców przed ślubem.
Co byście zrobiły na moim miejscu?
Przepisałybyście swoje nieruchomości na męża?
Dziękuję za porady.
Nieruchomsci nabyte przed slubem wchodza do majatku osobistego. Ja bym niczego nie przepisywala, ewentualnie odsprzedalabym 1/2 udzialu w nieruchomosci, zeby sprawa byla jasna. Szkoda, ze tych tematow nie przegadaliscie przed slubem, bo to sa dosc delikatne kwestie , ktore teraz beda rodzic kwasy i niepewnosc.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując