Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Staraczki 2022 cz. 3
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-18, 10:56   #1392
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Jasne, chętnie przeczytam jeżeli się podzielisz. Ja niby fundusze mam ale też chce to jakaś rozsądnie rozkładać, bo jednak Ci prywatni lekarze kosztują b. dużo, szczepienia to też koszt. Nawet jak się ma fundusze to przecież nie jesteśmy milionerami z żeby wydawać kasę bez zastanowienia, bo równocześnie staramy się oszczędzać na przyszłość.

Dziewczyny jak u Was wyglądają warunki/ plany mieszkaniowe? Planujecie coś zmieniać?
Pamiętam że Oska Wy się niedługo wprowadzacie do małego bliźniaka/szeregówki i ateris, Wy zmieniacie mieszkanie na większe, tak?
listopad 2023 (skończone 9 miesięcy):
ospa I

luty 2024 (12 miesięcy):
MMR, ospa II, Prevenar13 III, KZM I

marzec 2024:
KZM II, Nimenrix II, WZW A I

kwiecień 2024:
Bexsero III

maj 2024:
DTP, HiB, polio

sierpień 2024:
KZM III, WZW A II

Ospę będziemy mieć refundowaną, bo żłobek. Przy podaniu pierwszej dawki przed roczkiem zaleca się, żeby druga była po skończeniu 12 miesięcy dopiero, zresztą u mnie i tak robią w odstępie 12 tygodni.
Nimenrix przypominająca wypada nam w wieku 12-15 miesięcy, Bexsero przypominająca w drugim roku życia.
KZM - odstęp miesiąc między pierwszymi dwiema dawkami, 5-12 między drugą a trzecią. Potem przypominająca po trzech latach.
WZW A - 5-12 miesięcy odstępu między dawkami.

Teraz na jesień jeszcze postaram się grypę ogarnąć. Pierwszy rok ze szczepieniem, więc dwie dawki w odstępie 4 tygodni. Dla starszego będę polować na donosową, żeby uniknąć kłucia (jest zarejestrowana dla dzieci, które skończyły 2 lata).

A mieszkaniowo: mamy w tej chwili 2 pokoje, 48 metrów, komfortowo o tyle, że bez kredytu nad głową. Chcielibyśmy zmienić na większe (raczej blok, optymalnie 80-90 metrów, 4 pokoje), ale to odległa perspektywa [emoji85] Na razie czekamy na samochód, który ma być końcem przyszłego roku i bodajże 3 czy 4 lata mąż przewiduje na spłatę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2023-08-18 o 10:58
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując