Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Marcowe Mamy 2024
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-23, 14:30   #324
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Marcowe Mamy 2024

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Ja powiem w pracy po prenatalnych. Mam urlop od 1 do 17 września, badania mam 13ego. Wtedy dam znać i z końcem września znikam na L4. Pracuje systemem 12h, nie ma możliwości skrócenia godzin, więc nie mam ochoty np. Zmieniać projektu i się stresować nowym zespołem czy obowiązkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Haha ja tak samo [emoji16] mówię na razie po męsku o moim dziecku, ale czuję w kościach i mam przeczucie, że to będzie dziołszka 🥲[emoji2957]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odnośnie L4 w takiej sytuacji, w jakiej jesteś... Bardzo odradzam takie rozwiązanie. Pracodawca ma obowiązek dostosować stanowisko pracy do ciężarnej, związany jest artykułem 179 Kodeksu Pracy, a za nie wykonanie tego grożą mu bardzo wysokie kary. Jeśli nie ma możliwości żebyś pracowała 8 godzin dziennie to musi Cię zwolnić z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem wynagrodzenia, więc jesteś w domu i dostajesz wypłatę. Branie L4 bez wskazań lekarskich może być problemem w trakcie kontroli. W tej sytuacji idziesz na rękę pracodawcy, a możesz zaszkodzić sobie, bo to Ciebie ZUS może skontrolować. Oczywiście nie mówię, że ta kontrola będzie pewna, ale ZUS w tym roku zwiększył ilość kontroli, bo skądś musi wziąć pieniądze na 800+ i inne socjale. Tak więc zastanów się nad tym rozwiązaniem, może lepiej najpierw pogadać z pracodawcą, a potem w ostateczności iść na zwolnienie?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując