Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - część IV
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-28, 19:23   #2052
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - część IV

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość

Ja oszczędności (bo te też poczyniłam równomiernie ze względu na wojnę za płotem) przelewam na obligacje albo na ike albo na lokatę zaraz po wypłacie. Wtedy nie mam bezpośrednio dostępu do tej gotówki i to działa tak że jak mam jakoś droższa zachciankę to muszę na nią poczekać albo zakombinować żeby zarobić więcej. W jedną i drugą stronę to daje czas na przemyślenia.


Pani Robot
Wczoraj zapomniałam napisać. Nie myślałaś żeby zrezygnować całkiem z Tigerów i tego typu rzeczy, na korzyść wody? Znam trochę ten ból bo w czasie studiów musiałam przynajmniej jednego wypić, ale od kiedy jestem na zwykłej wodzie (i kawie ) to nigdy nie miałam tyle energii. Przy energetykach potrafiłam mieć chwilowy wzlot a potem senność. Teraz bym chyba nawet nie przełknęła tego bo napój z odrobiną cukru jest dla mnie bleee. Mąż też całkiem niedawno pił tego sporo, ale też odstawił. Czasami tylko coś wypije. Nawet samo ograniczenie by było korzystne dla zdrowia i dla budżetu.



Również staram się "przesypiać" decyzje zakupowe, szczególnie przy problemach z impulsywnością wynikającą z ADHD. Idę wtedy się zmęczyć, pomaszerować kilka km z psami, odwiedzić biblioteki.

W kwestii energetyków, to pomagają mi obok stymulantów na receptę w niwelowaniu skutków hipersomni. Wcześniej piłam 5-6 kaw dziennie, ale zaczęła mnie od nich boleć głowa. Niestety też kawę toleruję tylko z mlekiem, a wtedy dostaję trądziku Moją codziennością było spanie 13-14h na dobę, czasem dłużej. Udaje się to unormować do 6-8h, ale niestety kofeina z guaraną tu pomagają.


Na pewno będę trzymała się planu dietetycznego, bo tu chyba ucieka przy obecnych cenach najwięcej pieniędzy.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując