Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Akcja 100 książek w 2023 roku :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-09-14, 13:41   #1080
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Akcja 100 książek w 2023 roku :)

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
60/100
B. Hrabal – Obsługiwałem angielskiego króla 7/10
Ta książka jest szalona! Kilka lat temu byłam też na przedstawieniu teatralnym. Polecam jedno i drugie
Polecam też film, zachęcił mnie do przeczytania książki, rzeczywiście szalona
Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Powiem wam jak zginął była pierwsza książka Joe Alexa jaka czytałam.
Bardzo spodobał mi się sam koncept i zachęciłaś do dalszych książek.
Mam takie samo wrażenie. Jesteś tylko diabłem jedna z moich ulubionych książek o Joe. Najmniej mi się podobała Piekło jest we mnie. Teraz czytam ostatnią jego książkę z cyklu I tak powoli sobie ją dozuję. Jestem niestety już pod koniec a jest świetna

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
Moje ulubione z tej serii to zdecydowanie "Gdzie przykazań brak dziesięciu" (bardzo w stylu A.Christie) i "Śmierć mówi w moim imieniu" (pomysł na fabułę powiązaną ze spektaklem), na trzecim miejscu chyba "Zmącony spokój Pani Labiryntu" (wątek archeologiczny, zapadnie jak z filmów typu Indiana Jones ).
Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
88. Joe Alex. Cicha jak ostatnie tchnienie.

To już niestety 8 i ostatnia książka Joe. Czytałam i się delektowałam. Można było się domyśleć kto będzie ofiarą. Jednak same pobudki morderstwa i kto będzie winny nie domyśliłam się aż do ostatnich rozdziałów.


Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
Mnie rozczarowało zakończenie, za dużo zgadywania odnośnie przeszłości ofiary, nie lubię też, że czytelnik dostaje znaczące informacje pod koniec książki, bo nie ma szans na domyślenie się rozwiązania. I sprawa z policją na koniec- mało prawdopodobna. 2/3 książki podobało mi się, koniec słaby
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2023-09-14 o 13:43
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując