Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robicie na obiad? Część XXI!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-10-13, 10:23   #1054
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? Część XXI!

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Z mojej znikomej wiedzy na temat kuchni żydowskiej kojarzę, że bardzo często do potraw wytrawnych dodaje się cukier, miód, rodzynki, cynamon. Czasami te połączenia są dosyć nietypowe, np ryba z dodatkiem (sporym) rodzynek i miodu. Lubię eksperymentować i próbować nowych dań, ale czasami te połączenia brzmią bardzo egzotycznie



Rany, Wiedeń Przypomniałaś mi, jak dawno tam nie byłam. Zjadłabym sobie takiego omleta i napiłabym się kawy w jakiejś klimatycznej kawiarni, rozmarzyłam się...

Też kiedyś nacięłam się na rybę w paczce, tylko u mnie był to mintaj, jak już zeszła z niego woda po rozmrożeniu, to te filety przypominały dziecięce, wyprane skarpetki, zgroza po prostu

U nas dziś na szybko bruschetta. Bida Ale nie miałam czasu, bo późno wróciłam z pracy, przyniosłam jeszcze robotę ze sobą i czekało na mnie 8 kg śliwek do wydrylowania.

Faktycznie, kuchnia żydowska ma bardzo oryginalne połączenia smaków, takie nieoczywiste, ale bardzo ciekawe Np. ten tatar ze śledzia - śledź, czerwona cebula, granat, cynamon - brzmi nieco dziwie, ale smakuje bardzo dobrze


Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Kotlety ziemniaczane z sosem grzybowym

Zjadłabym


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Mniam

Ja wczoraj do ogórkowej popełniłam takie oto cosie z ciasta filo ze szpinakiem i resztkami serów. Miały być trójkąty, ale ciasto miałam wrzucone do zamrażalnika bez ładu i składu i trochę mi się pokruszyło, w związku z tym przy zwijaniu głośno przeklinałam
Fajne te cosie, chętnie bym spróbowała


U mnie wczoraj rozgrzewająca zupa z zielonej soczewicy z pieczarkami i warzywami oraz pinsa z prosciutto cotto, pieczarkami, oliwkami, karczochami i mozzarellą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20231012_160223~2.jpg (124,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20231012_185959.jpg (145,0 KB, 31 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując