Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-11-02, 18:27   #2550
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Dla mnie wielka płyta i stare bloki mają zdecydowanie więcej minusów niż plusów i niezmiernie mnie dziwi że mają tylu zwolenników. Z moich obserwacji:
- naćkane pomieszczeń na niedużym metrażu - w stylu 4 pokoje na 60m2. Mikro sypialenki gdzie trzeba dokonać wyboru pomiędzy normalnym łóżkiem a możliwością otwarcia szafy. W ogłoszeniu oczywiście och i ach że mieszkanie "rozkładowe"
- idąc tym tropem, osobne kuchnie - ja rozumiem że niektórzy preferują kuchnie w osobnym pomieszczeniu zamiast aneksu, ale co z tego jak w większości starych bloków to są mikro kuchenki gdzie dwie osoby to już tłok
- mikro łazienki - łazienka gdzie nawet nie wejdzie pralka więc trzeba ją wciskać do i tak ciasnej kuchni. Do tego toaleta gdzie nie ma miejsca na umywalkę. Fuj. Zresztą, w łazience też często nie ma miejsca na umywalkę i normą jest mycie rąk w wannie
- małe balkony i małe okna - w nowym budownictwie widzę trend na większe okna, albo z niskim parapetem, albo w ogóle do ziemi. W starym okna są jakie są, do tego dochodzą czasem jakieś dzikie lufciki, typu lufcik między łazienką a kuchnią, wtf? Balkony to inny temat, nie każdy lubi w ogóle na balkonie siedzieć, ale jak już by siedzieć to nawet normalny leżak nie wejdzie
- niskie sufity - to trochę fanaberia, może to kwestia przyzwyczajenia, ale w mieszkaniach o wysokości 2,5m czuję się klaustrofobicznie
- ciasne korytarze i klatki schodowe - koszmar przy przeprowadzkach lub kiedy ma się chociażby wózek z dzieckiem. Do tego brak wind w blokach np 4-piętrowych. W nowym budownictwie jednak części wspólne są przestronniejsze, winda to też raczej standard nawet w niskich blokach. Ja to doceniam, mimo że jestem mobilna, ale nigdy nie wiadomo, można sobie złamać nogę czy musieć znieść chorego psa
- obskurne piwnice - komórka na tym samym poziomie co mieszkanie wygrywa pod każdym względem
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując