Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-05, 19:57   #2750
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89706779]Odnosiłam się do daty Bożego Ciała.
Z żadnym wielkim cudowaniem i utrudnieniami w związku z procesją (która trwa max 2 godziny z rana) się nie spotkałam. Nie wiem, jak z autobusami, jeśli akurat procesja idzie główną drogą, ołtarze i postoje są zawsze gdzieś na osiedlach i od biedy można przeczekać. Jeśli utrudnienia są, to jak najbardziej powinny pojawić się informacje, tego nie neguję.
[/QUOTE]

Dokładnie o to mi chodzi. Zwłaszcza, że pytałam potem sąsiadów i mówili, że to normalne, tak jest co roku. (Nigdy się z tym wcześniej ani później nie spotkałam, ale co kraj, to obyczaj.)

Aczkolwiek uważam, że to byłoby grzeczne, gdyby ksiądz na trasie procesji wywiesił kartki "Dzień dobry, w dniu XY w godzinach 10-12 odbędzie się procesja tą trasą".

I też by im korona z głowy nie spadła. Mają czas zorganizować ołtarze, a nie mają chwili, żeby coś takiego wydrukować i powiesić?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując