Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-11-06, 11:21   #2792
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89707218]wiesz... starsze osoby to już sporo rzeczy frustruje, generalnie doświadczeni grzybiarze wiedzą kiedy jest wysyp grzybów. Wiem, że trzeba umieć zbierać, dlatego napisałam, że pewnie kwestia doświadczeń.
W 'moich' lasach też słabo było z grzybami w październiku tego roku, dopiero od ok. 2-3 tyg rośnie więcej, chociaz to już późno trochę. Sowy (kanie) już przegniły

Mój TZ też nie je grzybów świeżych, bo jojczy ze jak ślimaki
Ja grzyby jadam sama, robię tylko dla siebie zupy, sosy, pizze itd. (bo dziecko za małe i tez wybredne).

Tez uważam, że pieczarka "to nie grzyb', a raczej grzyb dużo mniej smaczny i mniej wartościowy. i dziwią mie osoby, które zjedzą sos z pieczarek (takich miękkich przecież - uduszonych), a nie zjedzą z prawdziwych leśnych grzybów. ale np. u teściowej to kwestia przesądów, ze grzyby z lasu bezwartościowe, a w ogóle to wszystkie trujące[/QUOTE]U mnie w tym roku nie było ani jednej kanii. Zazwyczaj było ich trochę, w tym ani jednej, a uwielbiam! [emoji852]️
To ja właśnie lubię pieczarki i kanie, bardzo. Grzyby nie grzyby, ale bardziej mi smakuje pieczarka niż np. kurka (pieprznik jadalny). Nie rozumiem uwielbienia dla kurek, np. sosów z nich. Tzn. Rozumiem, że ktoś nazbierał, że się cieszy i musi coś z nimi zrobić i zrobił z nich taki sos, ale jak dla mnie te grzybki nie mają smaku.
Przez kilka lat na działce wiosną rosły nam smardze i to są naprawdę pyszne grzyby. Poza tym oczywiście borowiki, podgrzybki, maślaki, rydze też niezłe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując