Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Keratynowe prostowanie włosów cz. V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-11-07, 08:27   #847
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 286
Dot.: Czemu zabieg keratyną CocoChoco spłukuje się już po pierwszym umyciu?

Cytat:
Napisane przez Wandax Pokaż wiadomość
Tak. Robię w 230C i po wyprostownaniu keratyną są błyszczące i proste takie jak powinny być ale po umyciu są w 80% sobą a po drugim 100%. Więc mogę nacieszyć się efektem max tydzień.

Pamiętam, że u fryzjera trzymały mi się około 1,5-2 miesiące. Myśle, czy może ten formaldehyd tak utrwala ten efekt?

Z tego co napisałaś zrozumiałam, że bardzo zależy ci na wyprostowaniu włosów, ale to jest akurat tzw efekt uboczny prostowania i nie każda keratyna daje spektakularny efekt.
Formaldehyd zdecydowanie utrwala efekt. Czytam ten wątek od początku i z tego co pamiętam co encanto w starej wersji dawała praktycznie pewny efekt co do tafli włosów i tam formaldehydu było sporo, inne niekoniecznie.

Cocochoco było średnio prostującą, aczkolwiek ja używałam kilka lat bo mi na wyproście tak bardzo nie zależało, ja chciałam osiągnąc efekt wygładzenia i dociążenia.

Zauważyłam też że z czasem działanie keratyn osłabiło się, nie trzymają juz tak długo, nie wiem dlaczego, być może po aferach ograniczają albo eliminują formaldehyd właśnie, a to się przekłada na słabsze działanie.
Te wszystkie nano, tanino i co tam jeszcze wymyslili to są tzw organiczne keratyny, maja w składzie mniej chemii, za to kwasy i olejki. Na moje włosy to nie działa niestety, może ty masz podobnie.

Ja na twoim miejscu wybrałabym tradycyjną keratynę, nie wiem jakiej marki, musiałabyć poczytać czym dziewczyny ostatnio prostowały i może uzyskasz efekt jaki chcesz trochę magia to całe prostowanie
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując