Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tanie życie w w miejscu, które nienawidzę..
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-11-08, 00:35   #127
Undia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 86
Thumbs down Dot.: Tanie życie w w miejscu, które nienawidzę..

Kolejny raz odniosę się do kilku komentarzy. Dziękuje wszystkim, że wątek zyskał taką popularność. Każda opinia jest dla mnie cenna :
-Ciągle tutaj pojawia się temat tego, że ile to zarabiam, kiedy naprawdę te 7000 (8000 to tylko jak są premie 3-4x w roku) to płacąc za kawalerkę 3500zł, jest niewiele. Zobaczcie sami : jedzenie to jakieś 900zł miesięcznie nie stołując się na mieście (30zł na dzień to chyba dość oszczędna i mało zdrowa opcja). Zostaje 2700 - lekarzy, potencjalne choroby, wymiany raz na parę lat laptopa, telefon, ubrania, rozrywkę typu 2x w miesiącu wyjście do pubu, czy 2x w miesiącu do kina. Co nam zostaje? Tyle co każdy odpowiedzialny człowiek powinien oszczędzić, przynajmniej te 1000-1500zł msc. Nie starcza na żadne szaleństwa jak to określacie. Co najwyżej biedne, typowe dla polaka życie. Jak już wspomniałam wcześniej, na głupie wakacje 2x w roku, samochód czy wyjazd w góry, które kocham choćby 3x w roku na weekend to ciężko.
Wszystko właśnie sprowadza się do tego, że będąc na Sląsku, czuję się mega komfortowo finansowo. I wielkim problemem jest pozbyć się tego wszystkiego tylko w imię tego, ale moja sfera upodobań i relacji czuła się usatysfakcjonowana.
-Ktoś też wspomniał, że Warszawa daje dużo możliwości. Akurat tutaj to jedyna sfera, gdzie muszę Sląska bronić. Zarobki nie różnią się zbytnio. Generalnie mam wrażenie, że w mojej branży przemysłu cięzkiego to nawet tutaj mam większe możliwości. Ale rozumiem, że np. prawnicy pewnie w stolicy więcej zarabiają.
Największym plusem Sląska co śmiesznie tanie mieszkania. Katowice i Łodź to z jakiegoś powodu takie dwa miejsca, które są dużymi ośrodkami, a 50m2 potrafi kosztować 350tys.
-Jedna z osób napisała, że są ludzie, którzy w Warszawie żyją za 3-4tys zł. Proszę nie pisać takich bzdur, bo nikt w stolicy nie jest w stanie przeżyć za taką kwotę. Chyba, że wynajmuje pokój albo mieszka z partnerem. Singiel to nierealne. Nawet za 5tys to mega ciężko.
Undia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując