Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-11-11, 10:41   #3023
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim wizyta u kardiologa

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość


Zwłaszcza, że konsekwencje nieleczonego nadciśnienia mogą być bardzo poważne - zawały serca, udary, utrata wzroku, niewydolność nerek. Ono dosłownie po cichu niszczy organizm od środka, to nie jest jakiś tam katar, na który można wypić herbatę z cytryną i miodem, żeby było w porządku.
Tak, wiemy że lekarz to podstawa. I mama jest pod opieką kardiologa i przyjmuje leki na wyrównanie ciśnienia już od kilku lat.
Z tym, że lekarz powiedział, że na co dzień ma sobie brać po jednej tabletce, ale jak zdarzy się taki skok to wtedy ma po prostu wziąć dwie. Większej dawki na co dzień nie brać, bo po tego rodzaju lekach puchnie (głównie nogi, co jest dość uciążliwe).
Taki skok zdarza się mniej więcej co kilka miesięcy (ostatnio na wakacjach). Ale zanim ta zwiększona dawka jednak zadziała to mija trochę czasu, około 1-1,5 dnia w tym przypadku, więc pomyślałam, że można wspomóc się jakimiś domowymi sposobami, żeby nie zejść zanim to ciśnienie się uspokoi. Tym bardziej, że u niej taki skok ciśnienia to od razu panika "o jezu, jestem sama w domu, co to będzie" a stres też nie pomaga

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Ostatnio mi wyskoczyło na youtube, tylko nie wiem, czy skuteczne.

https://www.youtube.com/watch?v=9Jiyax9E1Fk
Dzięki, obejrzę w wolnej chwili
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując