Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Żal do ojca
Wątek: Żal do ojca
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-01-02, 12:29   #10
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 490
Dot.: Żal do ojca

Cytat:
Napisane przez Effy_Es Pokaż wiadomość
Cześć, z wiekem coraz bardziej zaczyna mnie dręczyć temat mojego ojca. Nie ukrywam, że motywacją do napisania tego wątku jest niedawny wpis odnośnie faceta "wrobionego" w dziecko.

U nas sytuacja była inna, ale jestem wściekła, że ojciec spierniczył, nie interesował się, posyłał śmieszne alimenty, nigdy nie dostałam nawet kartki na urodziny. Skontaktowałam się z nim pierwsza ze 3 lata temu. Podejrzewam, że gdyby nie moja inicjatywa, on olał by mnie totalnie. Okazało się, że o swoją trójkę dzieci dba i został z ich matką - a jakże. I to mnie chyba wkurza najbardziej. Takie wybiórcze traktowanie.

Czemu uważa się, że to okej, jak ktoś nie poczuwa się do odpowiedzialności? Jak pojawia się dziecko, to już i tak przecież mleko się rozlało i trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje czyny.

Musiałam to z siebie wyrzucić. Chyba poruszę ten temat również na terapii.
ja widze np roznice i inaczej oceniam "znikniecie ojca "w zaleznosci od sytuacji
jesli facet swiadomie decyduje sie na rodzine(dziecko) i pozniej odchodzi od jego matki i przy okazji porzuca swoje dziecko (zapomina o nim) to jest to frajerstwo
inaczej jednak sytaucja sie ma jesli ciaza nie byla planowana przez nich i matka sama decyduje sie zatrzymac ciaze wbrew woli ojca wowczas ta wiez z kims kogo sie nie planowalo i nie chcialo nie w byla w stanie sie wytworzyc z uwagi na to ze nie bylo checi zalozenia rodziny
ja mysle ze kobieta jest inaczej zbudowana,w trakcie ciazy dostaje zastrzyku hormonow i majac w sobie rozwijajace sie dziecko zaczyna je kochac i przygotowywac sie na jego przyjscie juz w trakcie ciazy
dla faceta ktory nie chcial dziecka,nie kocha kobiety ktora je nosi te uczucia sa abstrakcja i nie moze ich wykrzesac

samo pojawienie sie ciazy nie sprawia ze mezczyzna zmienia sie w kochajacego i odpowiedzialnego czlowieka ktory bedzie gotowy na opieke i milosc do dziecka

nie znam szczegolow relacji twoich rodzicow wiec trudno mi ocenic jego zachowanie
podejrzewam jednak ze nie kochal twojej matki i nie chcial dziecka w momencie w ktorym pojawila sie ciaza a dzieci z druga partnerka byly planowane i chciane a co za tym idzie wzbudzily w nim uczucia ktorych nie zbudowal wzgledem ciebie
jesli mial okazje jednak byc w twoim zyciu (rodzice tworzyli rodzine ,podjeli wspolnie decyzje o twoim pojawieniu sie na swiecie ) a on z jakiegos powodu odszedl pozniej od was i nigdy nie utrzymywal kontaktu z toba to nie potrafie wytlumaczyc tego typu zachowania
nie chce w zaden sposob sprawic ci przykrosci ale moze twoja matka w jakis sposob utrudniala mu kontakt z toba ?
moze powinnas zadac mu te wszystkie trudne pytania skoro juz masz z nim kontakt w tym momencie .on chyba bedzie najlepszym zrodlem odpowiedzi na dreczace cie pytania
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując