Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niemcy V
Wątek: Niemcy V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-02-03, 17:55   #3408
GangstaBaby
BLACK&WHITE
 
Avatar GangstaBaby
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: UE
Wiadomości: 633
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez SigridLockbrok Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie: po jakim czasie będąc w DE podlegam obowiązkowi zapisania dzieci do niemieckiej szkoły?
Tło: czeka nas decyzja o przeprowadzce na stałe do Niemiec. Jednocześnie moje dzieci (8 i 10 lat) uczą się od zawsze w edukacji domowej i nie chcę tego zmieniać. Wiem, że w DE edukacja domowa nie jest legalna. Jak mogę to „obejść”? Np. czy jeśli jestem do 3 miesięcy, to jestem traktowana jako „turystka”? I potem jadę np. na 2 tygodnie do PL i po powrocie zaczynam pobyt znów jako „turystka”?
Nie mam intencji, żeby osiągać korzyść inną niż kontynuacja ED moich dzieci. Nie zależy mi na stałym pobycie czy obywatelstwie, bo ta edukacja jest dla mnie w tym momencie istotniejsza.
O emigracji do DE nie wiem nic, więc gdyby ktoś dodatkowo w skrócie przedstawił mi wady i zalety pobytu stałego i czasowego (rodzina 2+2), to będę mega wdzięczna
Dzięki z góry!
Tak ogólnie, żeby mieszkać w Niemczech na stałe, legalnie to musicie się zameldować. Jak się zameldujecie to raczej dzieci muszą chodzić do szkoły. Jeśli ich nie poślesz do szkoły to grożą wam mandaty i więzienie. I ogólnie najpewniej Jugendamt się wami zainteresuje i w skrajnym przypadku może dzieci odebrać.
Jeśli aż tak bardzo ci zależy nad domowym nauczaniem to lepiej w jakimś innym kraju.

Nawet jak byś dzieci nie zameldowała i olała kindergeld to po czasie pewnie ktoś z sąsiadów by się zainteresował, dlaczego dzieci nie chodzą do szkoły i by doniósł. Więc raczej lepiej jeszcze raz przemyśl decyzję o przeprowadzce do Niemiec. No albo poprostu poślij dzieci do szkoły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
GangstaBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując