Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chcę wyjechać i żyć slow-life, ale mąż nie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-03-18, 18:20   #45
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 381
Dot.: Chcę wyjechać i żyć slow-life, ale mąż nie

Cytat:
Napisane przez Tropiccana Pokaż wiadomość
Ja bardzo chciałam sprzedać mieszkanie i kupić inne - mieszkanie jest nasze. Jednak mąż mówi, że po co je sprzedawać jak po wybudowaniu domu będziemy je wynajmować. Poza tym, żeby kupić mieszkanie w lepszym miejscu, nie starczyłoby nam pieniędzy po sprzedaży tego mieszkania, żeby móc w ogóle zakupić coś lepszego, musielibyśmy dołożyć jeszcze 100tys. Teraz podczas budowy jest to niewykonalne.

Dużo czynników tutaj nakłada się na siebie, bo wizję życia w innym kraju miałam rzeczywiście od zawsze, ale potem pojawiają się różne porady innych, mętlik w głowie, jeszcze teraz dochodzi widmo wojny, mam takie overthinking w głowie, że nie potrafię podjąć żadnych decyzji, a mój mąż z jednej strony mówi, że absolutnie, on nie wyobraża sobie życia w innym kraju i bardzo cieszy go budowa, poza tym spędza niewiele czasu w mieszkaniu, a w weekend, gdy ma wolne wymyśla, aby jak najmniej czasu w nim przebywać, bo go nie cierpi.... znowu dziś rozmawiając ze mną przez telefon opowiadał jak jego klienci tłumaczyli, że kupują mieszkanie w Hiszpanii, bo obawiają się wojny - i bądź tu mądry
Ja natomiast wiem, że mogłabym udzielać dalej zdalnie korepetycji i zarabiać tak jak dotąd, natomiast mąż mógłby mieć większy problem, aby dalej wykonywać swój zawód.
Skoro obawiasz się wojny, to bałkański kocioł i malutka Czarnogóra z roszczeniami terytorialnymi ze strony Serbii jest na pewno bezpieczną opcją Jak zrozumiałam zaczęliście budowę domu kiedy wybuchł konflikt za naszą wschodnią granicą lub już po tym wydarzeniu, więc podjęłaś ryzyko. Nikt Ci nie kazał, chyba wiesz najlepiej jaka jest Wasza sytuacja finansowa i z czym wiąże się budowa domu. Co ktoś powie, tego się trzymasz. Napiszę wprost: mam wrażenie, że z Twoim pomyślunkiem, słomianym zapałem i planowaniem przyszłości nawet jak wyjedziesz to za chwilę będziesz rozczarowana i zaczniesz żałować swojej decyzji. Bo jednak niekoniecznie będzie tak kolorowo tak jak z budową domu.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując