Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-03-18, 21:57   #207
Pulsator
Przyczajenie
 
Avatar Pulsator
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 9
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Teraz akurat wróciła moda z lat 90tych, moja córka ubiera się podobnie do mnie z czasów podstawówki

Natomiast co do drugiej części wypowiedzi, to ja to pamiętam zgoła inaczej i wszyscy nosili się praktycznie tak samo, jak na coś była moda to tylko takie rzeczy można było wszędzie kupić. Jak zaczęły być modne biodrówki to spodnie z innym stanem były właściwie niedostępne i tak po kolei z każdą rzeczą. Teraz można się ubierać jak chcesz, bo jest większy wybór w sklepach.

Co do czapek - jeszcze niedawno nie było opcji, żebym założyła czapkę, do czasu aż zapadłam na przewlekłe zapalenie zatok, od wtedy bez czapki ani rusz i nawet mało mnie interesuje jak w niej wyglądam

No w sumie to zawsze z nowych rzeczy dostępne było prawie wyłącznie to co aktualnie było modzie, ale kiedyś były różne np. subkultury i często D.I.Y. z odzieżą czyli przerabianie ciuchów na różne sposoby (zwężanie spodni, obcinanie rękawów katan, naszywki na kurtkach czy plecakach, samodzielnie robione nadruki prasowane na koszulkach czy bluzach i było widać po wyglądzie kto słucha np. metalu, kto rapu, kto jest anarchistą czy faszystą a dzisiaj to wszystko się zlało i zatarło.

No i tak jak piszesz, wracają rzeczy w lat 90-tych, tak samo jak z 15 lat temu wracały rzeczy z lat 80tych, ciężko coś nowego wymyśleć bo chyba wszystko już było więc od jakiegoś czasu moda bazuje na 2 połowie XX wieku.

Ale ja i tak żeby się ubrać tak jak lubię to muszę w większości odpuścić sobie nowe rzeczy i szukać wśród używanych sprzed lat albo przerabiać nowe. Żeby dorwać klasyczną ciężką ramoneskę - niby one dzisiaj popularne ale są już zupełnie inne niż te punkowe/metalowe z przed lat, jasno-niebieską katanę bez fabrycznych przetarć (w jednolitym kolorze) to muszę na ebay'u z USA albo Anglii sprowadzać. A takie dżinsy... to jedyna opcja to kupić granatowe i wybielaczem rozjaśnić do błękitu bo wszystkie dzisiaj dostępne jasno-niebieskie są fabrycznie przecierane.

Koszykarskich wysokich adidasów z jęzorami to już chyba tylko kilka modeli jest w produkcji (adidas top ten i nike air force chyba tylko). I chyba każdy kto lubi jakiś inny oldschool też musi szukać używek.
Pulsator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując