Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Najgorsza praca
Wątek: Najgorsza praca
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-13, 12:18   #12
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Najgorsza praca

praca jak praca, praktyki pedagogiczne obecnie.
ucze w liceum, bede siedziec tam cały miesiąc.
Naiwnie wybrałam własne LO wiec poznaje nauczycieli od drugiej strony, i stwierdzam, ze pewnych rzeczy wolałabym nie wiedziec
poza tym uczyć nie lubie, za bardzo mnie to stresuje. fajnie nie jest.

najgorsza praca - jako 16 latka w pewnym gospodarstwie agroturystycznym(praca wakacyjna, na miesiac)
bylysmy z kolezanka we 2, pracowałysmy jak dzikie woły po 12 godzin dziennie, prowadzilysmy jazdy, zajmowalysmy sie konmi, stajnią, w przerwach zmywałysmy po gosciach, wieczorami ganialysmy po mleko, pracowalysmy w polu.
malo tego, oczekiwano od nas, ze poza tym bedziemy usmiechniete, radosne i bedziemy wieczorami dzieci zabawiac.
wynagrodzenie? spanie w klitce nad swietlica, w ktorej goscie tv ogladali do poznych godzin nocnych(my wstawalysmy po 6), mycie się pod prysznicem przy basenia (na tzw skakanke, ciagnelo sie sznurek i woda leciala. wylącznie lodowata lub gorąca bez mozliwosci regulacji)
dostawalysmy tez obiady ( z łaski, resztki po gosciach). sniadania, kolacje we własnym zakresie. no i moglysmy teoretycznie jezdzic na tych trupach, ale nie mialysmy siły, a poza tym bylo nam ich szkoda, bo pracowaly ciezko całe dnie.
do tego bylysmy przez "szefa" i jego synka wiecznie opieprzane i upokarzane, ciagle cos bylo nie tak, wiecznie mieli pretensje. nawet nas podsłuchiwali.
to byl prawdziwy koszmar.
wytrzymalysmy miesiac, po czym ucieklysmy, poniekąd dlatego, ze kiedy ludzie, których dzieci uczylysmy jezdzic nas zapytali ile nam płaca, zaczełysmy się histerycznie smiać. wiec do ceny za jazde dokladali nam po pare złotych na czekolade, na chleb.
potem to się rozniosło po wsi, ze tak nas traktują i sie wlasciciele na nas smiertelnie obrazili.
szczerze mówiac tyle, ile sie od nich nasluchałam na swój temat, jaka jestem beznadziejna i ze do niczego się nie nadaje, nie da sie nawet opisac.
prawdziwy koszmar.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując