Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-10-07, 15:09   #1423
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Na dzień dobry kwiatuszek.
Kończy mi się matrix nawilżający i poszukuję teraz coś nowego do mycia włosków, niestety dalej suchych .
Przeanalizowałam wasze propozycje w innym wątku, wszyscy wiemy w jakim, ale poszukam jeszcze coś innego. I teraz mam malutką prośbę, czy to do czegoś się nadaje:
Tołpa, Optimum Nature, Szampon regenerujący torfowo-ziołowy (włosy suche i zniszczone)

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidoproryl betaine, peg-15 cocopolyamine, propylene glycol (an) peg-55 propylene glycol oleate, sodium chloride, water (and) polysorbate 20 (and) alcohol denat., (and) aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract (and) retinyl palmitate (and) tocopherol (and) paba (and) inositol (and) panthenol (and) linoleic acid (and) biotin, hydrolyzed collagen, parfum, peg-20 glyceryl oleate, peat extract, tretrasodium edta, methylparaben, 2-bromo 2-nitropropane 1,3 diol
ja bym nie probowala, moze niezle podsuszyc, a Ty tego wlasnie chcesz uniknac

po samym skladzie pomyslalabym, ze jest raczej przeznaczony dla wlosow przetluszczajacych sie, ktore troche wypadaja

dla suchych raczej
i to:
Cytat:
Joanna Pantivit, szampon regenerująco-nawilżający
Skład:
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Glycol Distearate, Laureth-10, Cocamide MEA, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Soyamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Sodium Styene/Acrylates Copolymer, glycerin, oryza Sativa, Pentylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Sine Adipe Lac, Panthenol, Disodium EDTA, parfum, Citronellol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citric Acid, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazoline , Methylisothiazoline
pogrubione subs, ktore ew moga odzywic i nawilzyc(gliceryna, ekstrakt z ryzu, mleko, pantenol)

ale mam wątpliwosci, czy do suchych, kreconych wlosow sie nada

potencjalnych wysuszaczy tez jest troche

Cytat:
Vichy, Dercos, Szampon odżywczo-regenerujący

skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Dimethicone, Sodium Chloride Cetyl Alcohol, Hydroxystearyl Cetyl Ether, Glycerin, Butylparaben, Carbomer, Cocamide MIPA, DMDM Hydantoin, Ethylparaben, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Starch, Isobutylparaben, Methylparaben, 2-Oleamido-1,3-Octadecanol, Phenoxyethanol, PPG-5-Ceteth-20, Propylene Glycol, Propylparaben, Sodium Methylparaben, Parfum

Wogule to się chyba na joannę z miodem i cytryna skuszę .
ten podoba mi sie najbardziej, ze wzgledu na pogrubione-proteiny,pseudoceramidy, no i niesmiertelna gliceryne.

ale ma dimetikon i nie wiem czy sluza Ci silikonowe szampony, ale generalnie powinien ten szamponik myc bez wysuszania

a moze mycie odzywka byloby rozwiazaniem? albo chociaz odzywka na zmiane z szamponem?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora