Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwietniówki 2019 - cz.4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-05-17, 01:29   #3683
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja spanikowałam i dzwoniłam w tej kwedtii do położnej. Powiedziala, że nic się nie dzieje złego, że coś tam się obkurcza, jakieś naczynia czy cuś. Także dobrze to oczyscić i będzie ok. Super! Fajnie trafić na fachowca w dodatku tak empatycznego ☺ A napisz proszę, o co z tym kangurowaniem chodzi i kiedy odciągać pokarm? Po karmieniu?
I na czym polegało złe przystawianie? Może jakieś wskazówki się u mnie sprawdzą? [emoji17]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym przystawianiem to bylo tak, ze w szpitalu kazali mi karmic na leżąco bo zabronili siadac na d... po porodzie sn. Tutaj mnie usadzila na siedząco. Nogi na ponóżku, poducha do karmienia na kolana i podłokietnik fotela. Jeśli karmie z lewej piersi to prawą ręką podtrzymuje dziecko tak, że mam go w jednej linni, a w dłoni trzymam jego główkę. Dziecko jest ustawione tak w moją stronę, że buzię ma naprzeciwko piersi, a ciało ma w jednej linii - uszko, bark i pupe.

W drugą dłoń chwytasz pierś i masz ją powyżej ust dziecka. Miziasz go sutkiem po nosie, powyżej ust...dziecko otwiera szeroko buzie a ty wsadzasz mu głęboko pierś w usta (sutek w stronę jego podbiebienia). Jak patrzysz sie na dziecko to widzisz jego profil, jego usta - czyli widzisz czy pracuje i przelyka. Dziecko zaczyna ssać. Obserwuje się ssanie takie intensywne jak słyszysz, że przelyka, a co jakis czas nie przelyka tylko tak delikatne ciumka (stymuluje żeby doprodukowac mleka), a po tym ciumkaniu znów pojawia sie ssanie intensywne.

W tlumaczeniach jestem kiepska 😕 teoria teorią, a musiał mi ktoś pokazać na żywo żeby zatrybiło.

Odciagac z kazdej piersi po 15 minut po karmieniu, gdzieś 6 razy dziennie.

Z tym kangurowaniem chyba chodzi o to, żeby piersi dostały sygnał żeby produkować mleko (bliskość dziecka skóra do skóry) i ciepło (przykrycie kocem) też sprzyja napływowi mleka ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:29 ---------- Poprzedni post napisano o 02:26 ----------

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Ale.cudnie [emoji7] i jeszcze.to wszystko na nfz?! ekstra!1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaaaak! Jednak cuda się zdarzają😁😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując