Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-11, 15:54   #67
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Renia92i Pokaż wiadomość
Witam, czy warto stosować ten podkład na codzień ? Czy będzie zapychał?
Clinique, Pore Refining Solutions, Instant Perfecting Makeup (Podkład do twarzy)





Podkład zawiera ten sam silny kompleks złuszczający, który można znaleźć również w Pore Refining Solutions Correcting Serum marki Clinique. Pore Refining Solutions Instant Perfecting Makeup natychmiast optycznie zmniejsza pory, jednocześnie minimalizując z czasem ich widoczność w miarę stosowania. Lekka, przepuszczająca powietrze formuła gładko i równomiernie rozprowadza się na skórze, zapewniając jej wyraźnie nieskazitelny wygląd.


na fotografii widać skład
osobiście bardzo nie lubię kosmetyków tej firmy- ale starałam się obiektywnie popatrzeć na skład--
niestety w mojej opinii za te pieniądze da się znaleźć dużo lepszy podkład
na poczatku emolient ulatwiajacy rozprowadzenie podkladu, woda, silikon, bglycol, no i alkohol.... osobiście unikam alkoholu w produktach do włosów oraz kremach i podkładach (dopuszczam tylko w serum) ale sama musisz mieć własną opinię nt alkoholi w kosmetykach . obserwuj skore - czy nie zaczyna sie przesuszać (bo będzie się przetluszczac jeszcze bardziej i wpadniesz w błędne koło)
kosmetyk optycznie wygladzi skore , ma jakies tam ekstarakty ale na koncu skladu
nie potrafie odp na pyt czy zapcha Ci pory. Sklaniam sie ku odp ze nie jest zapychaczem

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez luska5 Pokaż wiadomość
DERMEDIC SUNBRELLA SPF +50

aqua, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, hydrogenated polydecene, c12-15 alkyl benzoate, cyclopentasiloxane (and) dimethicol, peg-100 stearate (and) glyceryl stearate, stearyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmethane, titanium dioxide (and) hydroxystearic acid, glycerin, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, polyacrylamide (and) c13-14 isoparaffin (and) laureth-7, propylene glycol, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, equisetum arvense extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, salvia officinalis (sage) leaf extract, tussilago farfara (coltsfoot) leaf extract, melissa officinalis leaf extract, urtica dioica (nettle) extract, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, hydroxy dimethoxybenzyl malonate, stearic acid, allantoin, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone



czy podklad mineralny nie zdestabilizuje tego kremu?
nie znam skladu Twojego podkładu mineralnego więc nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Nie jestem biegła w filtrach ale podzile się tym co wiem:
destabilizowany przez talk i mikę- wiekszość kolorówki także mineralnej
ale są tu też inne filtry , Tinosorb M,
uwaga- krem zawiera polyacrylamide! każdy musi sam sobie wyrobić opinię na ten temat. Osobiście nie używałabym tego kremu.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez 7Paulina7 Pokaż wiadomość
Prosze o analize 2 kosmetyków marki HELEN SEWARD

1)
maseczka nawilżająca
AQUA, CETARYL ALCOHOL , BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, METHOXY PEG /PPG/7/3 , AMINOPROPYL DIMETHICONE, DICAPRYLYL ETHER, GLYCERIN, GLYCERYL LAURATE, CITRUS AURANTIUM DULCIS ( ORANGE) FRUIT EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, ( KIWI) FRIUT JUISE, HYDROXYPROPYLTRIMONIUM HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, MELON JUISE, LEMON EXTRACT, DIMETHYPABAAMIDOPROPYL LAURDIMONIUM TOSYLAE, PROPYLENE GLYCOL, ISOPROPYL ALCOHOL, LAURYL ALKOHOL, PROPYLENE GLYCOL STEARATE, CITRIC ACID, PARFUM, DISODIUM EDTA, LIMONENE
jeśli Twoje podejście do silikonów nie jest ortodoksyjne (maska je zawiera) to warto ją przetestować. maska ułatwi rozczesywanie włosów, bedzie zapobiegała elektryzowaniu, wygładzi, odżywi, zawiera też hydrolizowane bialka-proteiny.
nie zgodna z pielegnacja cg

Cytat:
Napisane przez 7Paulina7 Pokaż wiadomość
termoochronny fluid Helen Seward

AQUA, ALCOHOL DENAT, SILICONE QUATERNIUM - 16 TRIMETHYLSILOXYSILICATE, GRAPE FRUIT EXTRACT, AMODIMETHICONE, INULIN, SILICONE QUATERNIUM -15, PANTHENOL, PEG-40HYDROGENATED CASTOR OIL PPG -1- PEG - 9 LAURYL GLYCOL ETHER, COCETH-7, TRIDECETH -12, UNDECETH -5, BUTYLOCTANOL, UNDECETH-11, C11-15 PARETH -5, C11 - 15 PARETH 9 , CETRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, MALTODEXTRIM, LECITHIN,ALCOHOL, PARFUM, DISODIUM EDTA, METHYLISOTHIAZOLINONE, BENZOIC ACID.
nie wiem czy faktycznie chroni przed ciepłem ale moze wysuszyc włosy
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-05-11 o 15:57
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując