Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyleczyłam łysienie plackowate - moja historia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-04, 17:12   #62
Soyunica
Raczkowanie
 
Avatar Soyunica
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 83
Dot.: Wyleczyłam łysienie plackowate - moja historia

Cytat:
Napisane przez kamiladp Pokaż wiadomość
Soyunica dziękuję ci za podpowiedź. Po jakim czasie zauważyłaś że włoski ci odrastają i czy w dalszym czasie ci wypadają, czy masz nowe placki. U mojej córki włosy zaczęły się sypać jak siano. w ciągu miesiąca na środku głowy miała ogromną łysinę. Wypadło jej około 70% włosów. Po około 3 miesiącach leczenia dermatologicznego z tyłu główki ładnie zaczęły rosnąć włoski, miały już około 1,5cm ale niestety zaczęły wypadać i obecnie po 6 miesiącach od pierwszych objawów moja córka jest łysa jak kolano. Co dzień przyglądam się czy coś widać były momenty że widziałam jakieś igiełki odrastające ale co wyszło to się wytarło. Zmieniliśmy dermatologa i dziś jest piąty dzień nowego leczenia. mamy laticort, loxon i płyn robiony w aptece z wit. B. wcierać na przemian każdego dnia innym i po trzech dniach umyć główkę. Moja córka jest dosyc nerwowa, w czasie snu często się wierciła może te włoski dlatego się powycierały bo jeszcze były słabe. dostała też jakiś syrop na uspokojenie. Staramy się obchodzić z nią jak z jajkiem byle się nie denerwowała. Robiliśmy jej badania tarczycy, lekarz stwierdził cos w rodzaju zapalenia tarczycy, leczymy to trzeci tydzień- za 2 tygodnie mamy kolejną wizytę u endokrynologa, ale on nie daje stu procentowej pewności że to jest przyczyną. Dermatolog podejrzewa łysienie plackowate, dopiero po tej wizycie zauważyłam że moja córka nie ma włosków na ciele, wcześniej miała meszek na pleckach i nogach a teraz jest gładka, nawet nie wiem kiedy te włoski zniknęły bo wcześniejszy lekarz nie zwrócił na to uwagi, nie oglądał jej tak dokładnie. W każdym bądź razie cierpliwie czekam na jakiś rezultat.
Nie ma za co. Hmm. Prawde powiedziwaszy to dokładnie nie pamiętam, ale gdzieś tak po tygodniu od pierwszej wizyty w klinice poczułam, że mam już meszek w tym miejscu. Nie, nie wypadły mi na razie w żadnym innym miejscu i mam nadzieję, że nie wypadną. Jeśli dotychczasowe leczenie nie pomoże córce to może spróbuj właśnie z wizytą w Iwoniczu. Z wierceniem podczas snu to nie ma raczej żadnego związku. Nikt w Waszej rodzinie nie chorował na łysienie plackowate? Bo to może być czasem dziedziczne a czasami to jest wina naszego organizmu. To, że córka jest dośc nerwowa to także może być przyczyną. Mam nadzieję, że będziesz informowac jak idzie leczenie córeczki.
Soyunica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując