Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - przedŚLUBNE odchudzanie:)czyli do sierpnia mało czasu!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-16, 19:45   #64
crozee
Zakorzenienie
 
Avatar crozee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 643
Dot.: przedŚLUBNE odchudzanie:)czyli do sierpnia mało czasu!

hej
chciałam napisać, ze czuje sie cudnie w swoim ciele i z moimi obecnymi zmianami Oczywiscie nadal chce schudnać, ale przyjemne jest to, że kiedy mam ochote na cos, to nie odmawiam sobie i nie katuję się, 'bo mam dietę'- wystarczy, ze nastepnego dnia zjem 'skromniejsze' jedzenie i sie wyrowna Tak wiec dogadzam sobie od czasu do czasu smakołykami. Dzisiaj skorzystalismy z tztem z pieknej pogody i poszlismy na obiad na rynek. spotkalismy znajomych i wspolnie poszlismy A potem na lody Dzień lasucha po prostu


Przypomniało mi się, jak kilka lat temu moja mama robiłą jogurt w domu. jak już bede miec własny dom (a bedzie to juz za 3 miesiace z kawałkiem! ) to tez bede robić. Jogurt domowy jest o wiele zdrowszy niż kupny, bo nie zawiera tyle konserwantow, a jest o wiele smaczniejszy!!


1 litr mleka pasteryzowanego (ale nie UHT!)(oczywiscie idealne jest mleko wiejskie, od krowy- mama zawsze na takim robiła ) zagotować z (opcjonalnie) 1/3 szklanki (80 ml) mleka w proszku, ostudzić do temp. ciała (co potrwa ok. 30 min), dodać 1/2 szklanki (120 ml - i jak sprawdziłam z wagą, także 120 gr) gęstego jogurtu, np. bałkańskiego/greckiego. Wymieszać, zakryć, owinąć w koc, odstawić na 6-8 h. Jeśli w mieszkaniu jest zimno, umieścić koło źródła ciepła. Przechowywać w lodówce do (podobno) 2 tygodni. nie zjadać do konca, zostawić trochę na 'zaczyn' do kolejnego jogurtu
__________________
A & Z
"miłość się wreszcie stała ciałem, które chce trzymać nas za rękę"
crozee jest offline Zgłoś do moderatora