Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - przedŚLUBNE odchudzanie:)czyli do sierpnia mało czasu!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-17, 00:43   #65
crozee
Zakorzenienie
 
Avatar crozee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 643
Dot.: przedŚLUBNE odchudzanie:)czyli do sierpnia mało czasu!

ŁYDKI. moj odwieczny problem. niestety, moje łydki to nie tylko mięśnie i tłuszcz, ale szerokie kosci (!) i taka budowa nogi... Nigdy nie mialam szczuplych łydek, nawet jak mało ważyłam.
to jest moj kompleks i staram sie jakos z nim walczyc....
przede wszystkim- jak sobie pomoc???

- nie nosic wzorzystych rajstop, a jedynie gładkie
-buty na obcasach.


no własnie. kwestia butow ma tu ogromne znaczenie. Ja przez kilka lat nosilam glany (glany, ważace kilka kg, niestety tez zrobiły swoje...) i ogolnie do tej pory smigałam w płaskich butach, nie lubiłam obcasow... W tym roku staram sie chodzic chociaz na 5 cm obcasie (koturny mam), bo po pierwsze noga smuklej wyglada, a po drugie 'kształtuje się'. wyzszych staram sie nie nosic, bo mnie bolą nogi- pomimo mojego mlodego wieku juz robią mi sie zylaki

- nie powinno się nosic botkow do spodnicy- podkreslaja grubosc lydki...;/ ani kozakow do polowy lydki...
Kozaki to kolejna sprawa, nie musze pisac, jak ciezko znaleźć JAKIEKOLWIEK pasujące, w ktore zmieszczą sie łydki...

spodnie, spodnice- powinnysmy unikać rurek, bo one obciskaja lydki i uwydatniaja grubosc.. tak samo legginsy.. najlepsze są proste nogawki.
Spodnice do kolan, absolutnie nie do polowy lydki, w miejscu, gdzie jest najszersza, bo wtedy nie dosc, ze skraca sylwetke i przytlacza, to jeszcze pogrubia...

co wplywa na lydki??
osoby z problematycznymi lydkami nie powinny skakac na skakance, bo to niestety rozbudowuje mięsnie...
jeśli ktoś biega, nie powinien stawiac stopy na palcach, bo wtedy te miesnie sie rozbudowują. Powinno się raczej stawiac ciezar ciala na pięty, wtedy mięsnie w łydkach się rozciągaja, a nie rozbudowują..

rozciąganie łydek wiele daje.
Na wątku o łydkach Wizazanki pisały o cwiczeniach rozciagających, oto jedna z wypowiedzi:
Pomysłów na rozciąganie na siedząco nie mam, ale czasami jak wchodzę po schodach to co kilka schodków opuszczam piętę trzmając palce na stopniu - cały ciężar ciała w dół. Przyjemne to jest i się czuje, że nadal jest co rozciągać

cwiczenia rozciagajace sa skuteczne. Dziewczyny wysmuklily lydki nawet o kilka cm, wiec ja tez chyba zaczne je stosować....
WĄTEK O ŁYDKACH :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336006
__________________
A & Z
"miłość się wreszcie stała ciałem, które chce trzymać nas za rękę"
crozee jest offline Zgłoś do moderatora