Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ile kosztuje zdjęcie RTG i czy można zrobić zdjecie wszystkich zębów na raz?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-22, 18:36   #13
mela14kosmo
Rozeznanie
 
Avatar mela14kosmo
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Berlin/ Torzym/Szczecin
Wiadomości: 600
Dot.: Ile kosztuje zdjęcie RTG i czy można zrobić zdjecie wszystkich zębów na raz?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To dobrze, że mieszkam w dużym mieście - ilekroć potrzebowałam takie zdjęcie robili mi od ręki, na NFZ też. I zawsze takim ruchomym urządzeniem, nie trzeba się ruszać.

Inna sprawa gdzie się chodzi - w miastach uniwersyteckich warto obczaić Instytuty Stomatologii, np. w Poznaniu fajnie działają, tam mają na miejscu pracownię radiologiczną gdzie robią i panoramiczne i zwykłe, od reki, i prywatnie i na NFZ.

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------


Hm, ale zwykle chyba i tak się robi pojedyncze zdjęcie tylko od jednej strony, prawda? Zawsze mi każą trzymać palcem kliszę od wewnątrz i zdjęcie od zewnątrz...

są różne sprzęty, te starocie to trzeba trzymać kliszę a nowe to już zupełnie inna technologia i każdy ząb może mieć fotografię. Na klasycznych maszynach masz fotografię dwóch stron prawej i lewej
mela14kosmo jest offline Zgłoś do moderatora