Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-25, 23:42   #309
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Po ogólnych "takich" problemach.

Fajne mają zestawy. Dla mnie stanowia inspirację do robienia własnych przepisów. Całych zestawów nie kupuję, bo wszystkie/większość produktów już kupiłam. I tak szykuja mi się znowu nowe zakupy. Jeszcze poczekam, bo może p. Kasia coś dorzuci do sklepu.

Dostałam info od p. Kasi dotyczące serum z LHA, z którym walczyłam, wklejam, może się komuś jeszcze przyda:

"Zrobiłam kilka prób z kwasem LHA – rozpuszczałam go w kilku olejach i mam następujące wnioski:

- olej tamanu w warunkach pokojowych posiada grudki, jest gęsty – ma dość dużo frakcji o wyższej temperaturze topnienia, dopiero po podgrzaniu staje się klarowny.

- dodanie do czystego oleju tamanu kwasu LHA w ilości 1% wymaga podwyższenia temperatury oleju do 60st C

- zastosowanie jako rozcieńczalnika innego oleju np. oleju słonecznikowego (maceratu), jojoba, frakcjonowanego oleju kokosowego, lnianego (50% tamanu i 50% innych olei) pozwala na rozpuszczenie w tej mieszaninie kwasu LHA (1%) w temperaturze około 40-50stC. (robiłam próbki po 5 ml, w próbówkach plastikowych – wkładałam do gorącej łaźni wodnej na około 30 sekund i potem wstrząsałam)".

Edytowane przez margaretka02
Czas edycji: 2008-11-26 o 01:55
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując