Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kamienica, stare budownictwo
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-01-09, 18:35   #4
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: Kamienica, stare budownictwo

Cytat:
Napisane przez natka_pietruszki
Jestem w trakcie poszukiwań (a właściwie dopiero się za nie zabieram, chociaż ględzę o tym nawet na forum od dobrych 2-3 miesięcy ) 2-pokojowego mieszkania we Wrocławiu na Szczepinie. Zastanawiam się nad mieszkaniami w kamienicach, w starym budownictwie. W związku z tym mam dwa pytania do zorientowanych w temacie:
1) Jakie są wady i zalety takiego mieszkania i jego urządzania?
2) Jak się mają ceny takich mieszkań do cen tych w nowszych budynkach?

Pozdrawiam ciepło
Postaram się troszkę pomóc.Mieszkam w starym budownictwie-kamienicy w Katowicach.Nie wiem czy jest to regułą,ale mieszkania w starym budownictwie są zwykle wyższe niż w bloku (u mnie 3,60 m),co może też być wadą,biorąc pod uwagę koszty ogrzania pomieszczenia (my obniżyliśmy sufity).Ogrzewanie to kolejny problem- jesli są piece kaflowe, a chcemy tradycyjne c.o. na gaz trzeba je wyburzyć i tutaj znowu chodzenie po urzędach,uzyskiwanie zgody na przerabianie instalacji itd. Następnie jeśli budynek jest wpisany w rejestr zabytków o każdą zmianę trzeba pytać konserwatora (np. plastikowe okna).Kolejna rzecz to "nieustawność" pomieszczeń.Wiele starych mieszkań budowanych było w tzw. amfiladzie-u nas np. pokój miał 3 pary drzwi-2 zamurowaliśmy, bo na czwartej ścianie jest balkon i nic nie dałoby się wstawić Jeżeli chodzi o stropy to, jeżeli są drewniane, przy chodzeniu wszystko się "trzęsie"-to chyba jedna (jak dla mnie)z większych wad starego budownictwa.To chyba tyle.Co do drugiego pytania to nie mam pojęcia-mieszkanie w którym mieszkam uzyskaliśmy w drodze zamiany na bardzo korzystnyh warunkach-łut szczęścia po prostu
W Katowicach (nie wiem jak we Wrocławiu) są co ok.2 miesiące przetargi organizowane przez UM.Licytowane są mieszkania za tzw. czynsz.Mają duży metraż,ale w większości do kapitalnego remontu.Niestety nie można ich sprzedać ani wynająć,wygranie licytacji daje "jedynie" prawo do "dożywotniego zamieszkania".Może we Wrocławiu też są takie przetargi jeżeli nie zależy Ci na sprzedaży mieszkania.
Pozdrawiam
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując