Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-01-11, 17:52   #172
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Dotarłam i podziwiam. Zapiszę sobie te zasady, pewnie nie uda mi się całkowicie wprowadzić tego w życie, ale może w jakimś chociaż stopniu.
Kosmetyków mam niewiele, wyłącznie pojedyncze sztuki, kupuję następny po zużyciu pierwszego. Nie wiedziałam nawet, że można kupić kosmetyki do własnych opakowań. Minusem jest jednak to, że pewnie jest ich niewiele i raczej trudno byłoby znaleźć te, których się używa. Muszę się zorientować w temacie.

Moja córka nosi głównie używane ubrania, które otrzymaliśmy od znajomych, kupuję jej tylko pojedyncze sztuki bielizny: body, rajstopy, piżamy. Wykorzystuję też niepotrzebne tekstylia i je przerabiam: np. ze starych obrusów uszyłam sobie zasłonki do kuchni, koszule męskie służą mi do szycia maskotek i ubrań dla nich, słoiki zbieram i albo zużywam na przetwory albo do przechowywania. Coraz częściej używam octu czy sody do sprzątania. Ale to kropla kropli w morzu.

Moim wielkim wyrzutem sumienia jest woda mineralna. Idzie u nas w hurtowych ilościach i nijak nie umiemy jej wyeliminować. Dzbanek z filtrem nie sprawdził się, jest za mały i za długo trwa filtrowanie. W efekcie przestaliśmy niemal pić. Łatwiej jest postawić sobie butelkę obok siebie i z niej pociągać. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać.


A próbowałaś butelki z filtrem? Coś w stylu bobble.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora