Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-09-23, 20:18   #93
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Rok temu dostałam zastrzyk z morfiny po tym jak zeszło znieczulenie, potem ketonal. Po 48 h od cc wyszłam do domu i nie potrzebowałam już żadnych środków przeciwbólowych.


Pewnie zaraz mi się oberwie ale uważam, że u nas cesarki są demonizowane, a porody siłami natury gloryfikowane - mam na myśli oficjalne stanowisko oraz dopasowane do tego programy nauczania i wszelkie artykuły. Sądzę, że wynika to z tego, że państwa zwyczajnie nie stać na to aby dać kobietom wybór. U nas musi być tanio przede wszystkim a potem "po bożemu". Nieoficjalnie można już usłyszeć coś innego. I jeden i drugi sposób ma swoje plusy i minusy, ale to cesarkę przedstawia się jako diabła najgorszego, a o negatywnych skutkach porodu siłami natury, jeżeli się w ogóle mówi, to wspomina się mimochodem i dodając, że to "nieliczne przypadki". Szkoda, że od kobiet można usłyszeć co innego, no ale może w otoczeniu mam jakieś zagęszczenie tych "nielicznych przypadków". Podobnie z dziećmi - nie wierzę w to co napisano w podanym wyżej artykule, że odkąd porody są pod KTG to dzieciom nie dzieje się krzywda. To zależy od tego na jakiego lekarza się trafi. I tak samo jest z cesarkami - źle się trafi to uszkodzi narząd, trafisz dobrze i organizm to dobrze zniesie - szybko zapominasz o operacji i nie masz skutków ubocznych. Miałam cc bez komplikacji, moja koleżanka poród siłami natury tez bez komplikacji. Ja po tygodniu normalnie funkcjonowałam (oprócz dźwigania ciężarów) a ona przez miesiąc jeszcze siadała na specjalnej poduszce z dziurką. Nie piszę o tym dlatego, że uważam cc za lepsze rozwiązanie. To tylko przykład -obie miałyśmy jakieś tam niedogodności.

Powinno się ucziciwie przedstawiać plusy i minusy obu porodów i dać kobietom wybór, bez wartościowania.
Biorąc pod uwagę, że ponad 40% porodów to cesarskie cięcia to o finanse raczej nie chodzi. Zresztą są szpitale, które wolą cesarki bo są szybsze.

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Tak samo krzyki w szpitalach kobiet rodzacych, nie sadze aby kobiety po CC tez krzyczały z bólu w łóżkach szpitalnych ? ( tutaj znowu zgaduje)
Krzyk w trakcie porodu ma swoje znaczenie https://blog.zapytajpolozna.pl/krzyk-w-trakcie-porodu/

Ja byłam przede wszystkim zmęczona bo kilka nocy z rzędu nie spałam.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując