Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zmarszczki, pergaminowa skóra pod oczami, "kurze łapki", pryszcze, przebarwienia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-06-03, 17:18   #9
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
serum z witamina C - domowej roboty

Iwono,
Milkyway także ci dobrze poradziła, najpierw zajmij się zdrowiem, żołądkiem, a potem skórą. Nie wiem czego używasz, używałaś, jaki jest stan twej skóry, więc wszystko co napisałam to tylko sugestie. Zanim zaczniesz wprowadzać silniejsze kuracje dobrze będzie dać odpoczać skórze od nadmiaru, być może źle dopasowanych kosmetyków i nie przesadzać z ich ilością i wypróbowawywaniem wciąż nowych.
Jeśli masz cerę skłonną do wyprysków, zatykania porów uważaj na kremy nawilżające, nawilżaj skórę wtedy gdy czujesz, że tego potrzebuje lub wybieraj lekkie emulsje jeśl twoja skóra nie jest sucha na całej twarzy.
Jeśli chodzi o witaminę C i serum to podałam we wcześniej wypowiedzi link do wątku na forum, w dwóch wypowiedziach wspominałam tam o serum z witaminą C, newsa mam dopiero zamiar stworzyć. Potrzebny jest kwas askorbinowy w proszku o taki musisz pytać, nie wszystkie apteki chcą go sprzedawać bez recepty, nie wszystkie też nim dysponują, czasem może być potrzebna recepta od lekarza na np 5-10 g/ cena ok 8-10zł kwasu askorbinowego w proszku. Do tego potrzeba jest szklana buteleczka z ciemnego szkła oraz witamina E w płynie lub wyciśnięta z kapsułki. Masz rację witamina E jest rozpuszczalna w tłuszczach, kwas askorbinowy w wodzie, dlatego przed każdym użyciem nalezy mocno potrząsnąc roztworem lub też dodać do niego emulgatora, najłatwiej dostępnym będzie żel myjący koniecznie bezzapachowy i jak najłagodniejszy, wystarczy jedna kropla. Witaminy E dodajemy kilka kropli, im bardziej skłonna do wyprysków skóra tym mniej kropli witaminy E. Serum należy wykonywać często, trzymać je w lodówce i po dwóch tygodniach wyrzucić jeśli się nie zużyło wszystkiego. Proporcje 1,5 łyżeczki wody mineralnej lub filtrowanej + 1/3 łyżeczki witaminy C w proszku, lub inaczej 1 łyżka wody + 1/2 łyżczeki kwasu askorbinowego jesli okaże się za mocne zmniejszyć ilość witaminy C. Przydatne są miarki - komplety metalowych łyżeczek: 1 tsp teaspoon, 1/2 tsp, 1/4 tsp, dostępne są nawet 1/32 tsp, 1/16 tsp itd. Nie wiem czy dostaniesz je w Polsce, są popularne na zachodzie, przydatne w kuchni.
Wygląda to w ten sposób:

http://www.crateandbarrel.com/itemgr...ocation=Search

Pozwalają na dokładne odmierzenie witaminy C i na wykonanie małej ilości serum.
"Wodniste serum z witaminą C w domu, na pewno ci nie zatka porów, rozjasni karnację, stosowane na dzień pod krem z filtrami wspomoże ochronę przeciwsłoneczną i ochronę przed wolnymi rodnikami, złagodzi podrażnienia, przyspieszy gojenie się wyprysków, dobrze zrobi naczynkom."

Jeśli chodzi o Jabu'she. Nie wiem jaka jest prawidłowa wymowa, ogólnie są to wate uwagi kosmetyki. Kwas liponowy pojawia się poraz pierszy na polskim rynkuw kosmetykach, ale na świecie nie jest to już nowość. Jest to antyoksydant, o tyle niezwykły, że rozpuszcza się zarówno w wodzie jak i w tłuszcach, a więc może działać w obu typach środowisk. W US dostępne bez recepty są suplementy z kwasem liponowym, w Polsce istnieją tylko leki na receptę zawierające ten związek. Kwas liponowy stosuje się także zewnętrznie, głównie ze względu na jego działanie antywolnorodnikowe, w większych stężeniach działa on takze lekko złuszczająco. Krem intensywnie działający Jaby'she zawiera przyzwoitą ilość kwasu liponowego 5%, w tym stężeniu może on lekko złuszczać i to on może spowodować lekkie mrowienie i szczypanie skóry po nałożeniu kremu, ostrzega o tym producent. Jak się można spodziewać producent nieco ubarwił działanie tych kosmetyków, po przejrzeniu ich strony (www.jabushe.pl) można mieć wrażenie, że są one w stanie zdziałać cuda. Ogólnie jeśli cena nie stanowi przeszkody, warto wypróbować, kwas liponowy jest także przydatny w przypadku cer skłonnych do wyprysków.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując