Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zmarszczki, pergaminowa skóra pod oczami, "kurze łapki", pryszcze, przebarwienia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-06-05, 08:31   #11
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: wszystko naraz!

Iwono! Bardzo Ci współczuję i jestem z Tobą. Jak napisałam wcześniej też (od pół roku) mam problemy z cerą ale u mnie to raczej alergiczne chociaż chyba przypadkowo odkryłam też zaburzenia hormonalne. Po ostatnim ostrym ataku alergii (czerwone popuchnięte plamy tylko na twarzy) lekarka zapisała mi doustnie lek sterydowy. Wiem, że mają one mnóstwo niepożądanych działań ubocznych ale czasami są niezbędne. Uczulenie zlazło następnego dnia a po 3 dniach cerę mam taką jak nigdy w życiu. Jest gładka, napięta po prostu idealna. Od pewnego czasu miałam też problemy z poranną opuchlizną pod oczami i ogólnie całej twarzy. Teraz nic. Budzę się rano i mogę za 15 minut wychodzić bez skrępowania do pracy. To dało mi do myślenia więc po skończeniu zażywania sterydów planuję się udać do endokrynologa aby przebadać moją gospodarkę hormonalną. Ja (po przekroczeniu 40) też rzucałam się na rozmaite specyfiki, kremy, nowości kosmetyczne i chyba przedobrzyłam. Podejrzewam, że skóra odmówiła posłuszeństwa. Teraz używam tylko lekkich nawilżających emulsji, łagodnego kremu pod oczy i dobrego chroniącego przed słońcem (polecam SVR 50 z filtrami mineralnymi) oraz poleconego przez lekarkę Linola. Kupiłam też (zastosuję po skończeniu leczenia) krem Fadiamone z fitoestrogenami, polecany dla cer dojrzałych.
Wiem, że Twoja sytuacja jest inna. Piszesz, że masz kłopoty ze zdrowiem. Nie poddawaj się. Szukaj dobrego lekarza, który spojrzy na Twoje problemy kompleksowo. Z całego serca życzę Ci powodzenia. Pozdrawiam. Magda.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując