Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - EPIDUO- jak na was działa?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 08:55   #54
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Niezbyt częste objawy niepożądane (pojawiające się rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów)
- podrażnienie skóry,
- poparzenie słoneczne.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w tej ulotce, należy poinformować lekarza lub farmaceutę."
Rozumiem, że dla ulotki drogiego leku poparzenie słoneczne może być jedynie nic nieznaczącym objawem niepożądanym, ale wy chyba powinnyście być troszkę bardziej rozsądne i jednak dbać o swoją skórę, a nie machnąć ręką, bo "ulotka napisała".

Cytat:
A właśnie, z czego to się bierze, że jeżeli skóra jest podrażniona, to normalnie krem, który przynosi ulgę po nałożeniu na suchą skórę (Physiogel) tuż po nałożeniu powoduje mocne pieczenie, mijające po kilkunastu sekundach? Jest w tym kremie coś takiego, co może "dokopać" podrażnionej skórze?
Dokopać - nie. Ale jeśli masz popaloną twarz, czyli nie masz kilku warstw naskórka, to drażni nawet woda, prawda ? masz nerwy na wierzchu, naczynia włosowate na wierzchu, każdy kontakt skóry z czymkolwiek bardzo boli; nawet hydrokortyzon czy co tam innego stosuje się na takie poparzenia.


Cytat:
szugarbejb, jeśli wcześniej żaden lek nie przynosił spodziewanych efektów, a epiduo dał je niemal od razu, to chyba specjalnie nie dziwi to, że jednak chce się go nadal stosować, aby buzia wyglądała z dnia na dzień coraz lepiej (chodzi mi o to co w skórze siedzi, niekoniecznie mówię w tym momencie o jej kolorycie czy o tym, jak jest w dotyku)? Tonący brzytwy się chwyta
Ale poparzona, spalona skóra, wrażliwa na każdy kosmetyk, wrażliwa na najmniejszy promyk słońca jest fajna ? Ok, ona się zregeneruje, poprawi, ale masz spore szanse że będzie potem źle reagowała na neutralne wcześniej kosmetyki itp. Tak jak w przypadku słońca i solarium - szybsze zmarszczki, nadwrażliwość itp. To nie bułka z masłem. Nie można się pozbywać pryszczy za pomocą zdzierania skóry do poziomu poparzenia.

Cytat:
Napisane przez maslolot Pokaż wiadomość
przypomniałam sobie, że z Duacem i Differinem też miałam tak samo - piekło mnie niemiłosiernie, po przerwie, mimo wysokiej dawki moja skóra reagowała na krem prawidłowo - tzn, nic nie piekło, a problemy trądzikowe znikały.
Skoro miałas tak samo przy Differinie i Duacu znaczy, ze jesteś uczulona na adapalen i nadtlenek benzoilu, a połączenie tych dwóch składników w Epiduo to najgorsze co możesz używać.
Znikały ? A dlaczego teraz używasz Epiduo ? Jednak nie pomogły i paliłaś sobie skórę na darmo ? Oj, co za pech.

Cytat:
więc Droga ... SugarBabe ;p w moim przypadku lek jak najbardziej działa, a nie szkodzi jak pozwoliłas sobie nawet wyboldować ;d, pomimo ostrej reakcji na początku, którą widzę większość miała.
No skoro zmiany znów sie pojawiają - Differin i Duac nie pomogły - to jednak chyba nie działa.

Cytat:
tak, a z okazji Śmigusa Dygusa wykąpmy się wszyscy w wielkiej wannie z Epiduo i z ekstaza zaciskajmy zęby spowodowane jakże przyjemnym pieczonkiem ciała.
jajko mądrzejsze od kury *omg*... więc odsyłam tylko do sprawozdania z wyżej^
Nic mi do tego. Popal sobie skórę, a gdy ona się nieco zregeneruje to pryszcze powrócą, jestem tego pewna.

Ale oczywiście życzę Ci jak najlepiej.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując