Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co jedzą nasze starsze dzieci- sprawdzone produkty, przepisy i inne informacje
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-04-27, 11:55   #11
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Co jedzą nasze starsze dzieci- sprawdzone produkty, przepisy i inne informacje

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
Berry, ja tam pulpety robię "z głowy", nie korzystam z konkretnego przepisu
najogólniej pisząc: mięso mielone (łopatka, szynka), jajko, bułka tarta, rozdrobniony ząbek czosnku (moja córka lubi, nie przeszkadza jej smak), marchewka starta, sól (malutko, czasami nie sole wcale, wtedy sypię soli ciut więcej do sosu), pieprz, mieszam i formuje małe kulki (mniejsze niż na kotlety mielone). obtaczam kulki w mące. wrzucam do gotującej się wody (wody na oko, by mi pulpety lekko przykryła). do wody dodaję listek laurowy, ziele angielskie, ale to jak kto lubi. gotuję ok. 20-25 min (nie mierzę dokładnie). jeżeli nie dodam marchewki do pulpetów to wrzucam do gotujących się pulpetów, ale to tez nie zawsze. ja robię w zasadzie w białym sosie, czyli ze śmietaną i z koperkiem(ewentualnie szczypiorkiem jak kopru brak). można zagęścić mąką. w ogóle przyprawy to jak dla mnie kwestia własnego wyczucia smaku. ja malutko solę, mąż zawsze dosala sobie na talerzu. podaję najczęściej z kaszą i buraczkami/ogórkiem kiszonym.
ostatnimi czasy córka domaga się robienia pulpetów coraz częściej, bo pomaga mi w tym (miesza ze mną składniki, formuje kulki, obtacza) i spodobała jej się ta "zabawa"


Dwa razy robiłam z łopatki i wyszły twarde, raz zrobiłam z karkó∑ki i wyszły miękkie.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując