Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Swędząca skóra po depilacji
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-10-29, 02:32   #5
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Miałam to samo. Ma-sak-ra!!! Miałam ochotę przez dwa dni po depilacji ocierać się o wszystko jak kot, żeby chociaż na chwilę swędzenie znikło

Nie mam super-remedium, ale zauważyłam u siebie parę spraw, na które warto zwrócić uwagę:
- ja za mocno przyciskałam czasem maszynkę do skóry
- trzeba naprawdę solidnie natłuścić skórę po depilacji. Ja używałam delikatnego mleczka, które od razu się wchłaniało i co prawda odżywiało i nawilżało skórę, ale nie otaczało jej ochronną warstwą.
Za to wtarcie w skórę dużej ilości oliwki lub choćby oleju kokosowego działa cuda. Chroni skórę też trochę "z zewnątrz"
- sezon grzewczy w pełni, więc można wsmarować w skórę najpierw kosmetyk nawilżający, a potem dopiero oliwkę/olej kokosowy/inny tłusty kosmetyk
- mi bardzo zaszkodziło nakładanie od razu po kąpieli i depilacji długich spodni od piżamy lub kładzenie się pod kołdrą. Lepiej usiąść na krześle, przy biurku lub stole i przez parę godzin dać skórze odpocząć. Wybrać krótkie spodenki lub spódniczkę, zero długich spodni, rajstop
- nawet jak na początku nic nie swędzi, ale zacznie po paru godzinach, warto wetrzeć w skórę dodatkową warstwę natłuszczenia. Może poprzednia już się starła i skóra znów jest "naga" i wysycha, jest narażona na podrażnienia itp.
- dla mnie to było najtrudniejsze, ale... trzeba koniecznie zaczekać, aż wszystko wróci do normy i dopiero potem można ponownie się depilować.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując