Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-14, 13:41   #57
EwuniaPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Przychodzę do Was, bo chyba dość często ktoś bywa w tym wątku

Mój facet.
Czerwona wysypka na barkach.

Nie swędzi, nie piecze. Nic.
Żadnego nowego detergentu, ubrań.
Żadnego wystawiania na słońce.

Chyba umówimy się do dermatologa, ale może macie jakiś pomysł?

Dermatolog to najlepszy pomysł
Ale tak- wysypka może być powodem że zjadł coś co go uczuliło, mógł też narazić się na jakiś alergen zewnętrzny, albo skóra się czymś podrażniła. niekoniecznie odzieżą- może nosił coś na barkach? może to być efekt spłukania jakiegoś kosmetyku z włosów, który osadził się na barkach...

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez tamrysi Pokaż wiadomość
Może po prostu dorwała go jakaś alergia? Mój ostatnio miał taką wysypkę po powrocie zza granicy. Tyle że go swędziała. Wybrał sie do rodzinnego, lekarz rodzinny zalecił mu wapno i wysypka zniknęla. Spróbowałabym z tym wapnem, jeśli nie pomoże to pozostaje faktycznie wizyta u lekarza, niekoniecznie dermatologa. Zapisz go do rodzinnego. Możesz zorientować się czy udziela wizyt telefonicznych, może to będzie dla Was wygodniejsze.
Wracając do tematu trądziku, to już prawie 3 miesiąc biorę tabletki Normatabs. Nie wiem jak inne, jest to mój pierwszy suplement diety na trądzik, na jaki się zdecydowałam. Ale na razie jestem zadowolona z działania. Faktycznie poprawia stan skóry. Nie powiem, ze zlikwidowal całkowicie pryszcze, bo nadal wyskakuje mi ich sporo w okolicach brody, ale nie są to takie bolesne duże podskórne gule jak wcześniej. Mam rownież mniej wyprysków w okolicach czoła.

jeśli chodzi o wapno- czytałam ostatnio że to mit przy wysypkach, że lepiej nie warto brać, bo wapno może nas właśnie bardziej uczulić. pewnie trzeba się jakiegoś lekarza z aktualną wiedzą dowiedzieć jak to w końcu jest. ja też cały czas słyszałam, że przy wysypce, ukąszeniu, alergii- najlepiej wapno pić, czasem pomagalo, czasem nie... ciekawy temat
EwuniaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując