Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-15, 09:42   #60
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
1) Ten, do którego chyba się wybiorę (polecany przez wiele osób) bierze za wizytę 150 zł. I tu moje pytanie: jak często trzeba jeździć na wizyty? Zawsze co miesiąc? Tak nie bardzo mi się uśmiecha wydać 1500 zł w niecały rok (+to co mi przepisze), musiałabym się psychicznie i finansowo do tego przygotować
To nie jest co miesiąc - jeśli nie będzie się działo nic niepokojącego, to nie będzie zmian w leczeniu z miesiąca na miesiąc, więc i tak częste wizyty byłyby bez sensu skoro leczenie przebiega bez zmian.

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
2) Czy każdy na samym początku próbuje leczyć maścią z antybiotykiem / antybiotykiem doustnym? Można się na to nie zgodzić? Z tymi maściami mam złe doświadczenia bo przepisywał mi je rodzinny na egzemę, i pomagało to na tydzień... A antybiotyków doustnie boję się brać bo po pierwsze jeszcze nie słyszałam żeby to komuś długotrwale pomogło na trądzik, a po drugie parę lat temu miałam niezłe problemy z jelitami, teraz jest w końcu dobrze a nie chcę sobie ich znowu osłabić...
Zależy od tego, co dermatolog uzna za potrzebne. Każdy przypadek jest inny.
Jeszcze dochodzi taka kwestia, że mamy środek lata i leczenie retinoidami zewnętrznymi czy doustnymi jest bardziej upierdliwe. Nie wiem na ile dobrze radzisz sobie z ochroną przeciwsłoneczną i na ile ostrożny jest ten konkretny lekarz, czy wykluczy takie leczenie na miesiące letnie.

Antybiotyk na egzemę? Może to nie była egzema albo to nie był antybiotyk?
Chyba że wdała się w rany jakaś infekcja...

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
3) Nadal mam problemy z egzemą (szyja, ręce i dłonie, raz jest dobrze, raz wraca) oprócz trądziku. To głupie pytanie ale czy na jednej wizycie lekarz może mi na te dwa problemy coś poradzić, czy muszę iść na dwie/ będę płacić więcej skoro nie idę z jednym problemem a z kilkoma?
Nie no, bez przesady. Można parę rzeczy na raz omówić

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
4) Czy izotek jest jedyną skuteczną kuracją, czy pojawiły się jakieś nowe (i bezpieczniejsze) metody?
Zależy od trądziku, na ile ostry przebieg, na ile rozległy. Też nie wiem czy egzemy nie wynikają z innej choroby (AZS?) i jak do połączenia tego dermatolog podejdzie.
I też decyzja zależy od ciebie, możesz spróbować najpierw leczenia zewnętrznego, bez retinoidów doustnych. Lekarz może co najwyżej namawiać, jeśli uważa, że takie leczenie byłoby trafniejsze. Ale nie zmusi i nie wyprosi jak odmówisz tylko dobierze coś innego.

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
5) Osobiście jestem przekonana, że trądzik bierze się od wewnątrz, dlatego sceptycznie podchodzę do wszelakich maści i kremów o magicznym działaniu... Słusznie? Ktoś wyleczył na stałe trądzik maścią od dermatologa? (Mój ma prawie na pewno podłoże hormonalne)
Z góry dzięki za odpowiedzi
Nastaw się, że trądzik może powracać. Parę miesięcy leczenia i problem z bańki do końca życia to dość optymistyczna wersja. Nie mówię, że nierealna, jak najbardziej możliwa, ale to też nic pewnego.
Po wyleczeniu da się długo utrzymywać dobre efekty, a czasem trzeba ponownie podjąć leczenie. Chyba że będzie bardziej optymistyczna wersja.

Nawet jeśli to jest na podłożu hormonalnym, to wcale niekoniecznie da się te hormony wyregulować doustnie. Zaburzenia hormonalne mogą nie wychodzić w badaniach i tak jakby nie ma czego leczyć, nie ma jak dobrać dawek - a to co się dzieje na twarzy to inna bajka.
Ale jakby były podejrzenia, to oczywiście można zrobić dodatkowe badania. Tylko nie każdemu coś w nich wychodzi, np. mnie nie wyszło
Mnie pomaga leczenie zewnętrzne retinoidami. Ale trądzik hormonalny daje znać przy całkowitym odstawianiu. Tak że zostaje mi nie odstawiać (a to świetny anti aging jest ), albo zamieniać retinoidy na słabsze, bez recepty - utrzymywanie efektów.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując