Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-05, 17:18   #39
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Minimalizm w zyciu

Przy okazji zakupu przewodnika na wakacje skusiłam się na „Sztukę prostoty” Dominique Loreau. Być może już jutro odbiorę książkę i przez weekend zacznę lekturę Wkrótce mam urlop, więc liczę na to, że książka mnie zainspiruje do uporządkowania przestrzeni wokół siebie i da pozytywnego kopa do zmian. Jestem bardzo ciekawa tej lektury i jeśli mi się spodoba, to za jakiś czas kupię kolejną książkę tej autorki

Ainhoa mam podobne do ciebie priorytety w urządzaniu wnętrz - wielka szafa mieszcząca dobytek, w której łatwo wszystko zmieścić i znaleźć oraz dużo przestrzeni i minimalizm w dodatkach w reszcie mieszkania. Teraz cierpię, bo mam małą szafę, mało pojemne szafki i półki, więc zbyt dużo rzeczy muszę trzymać na wierzchu (a, że mam tendencje do wywlekania rzeczy na wierzch, to prowadzę syzyfową pracę o to, żeby mieć porządek na półkach). Łatwiej jest zachować minimalizm i porządek we wnętrzu, kiedy każda rzecz ma swoje miejsce. Już pisałam wcześniej, że lubię styl minimalistyczny, skandynawski - oszczędność kolorów, proste kształty, naturalne, dobre jakościowo materiały i wyroby zamiast kupowania pierwszej z brzegu tandety. Meble dla mnie muszą być wygodne, praktyczne i na lata. Zmieniać mogę z łatwością dodatki.
Niestety nie mam takiej łatwości jak ty w pozbywaniu się zbędnych rzeczy. Może to jakiś nawyk wyniesiony z dzieciństwa, że różne rzeczy mogą się przydać i że lepiej coś oddać komuś, niż wyrzucić jeśli jest dobre. Do tego mam sentyment do pamiątek, ale planuję kiedyś w wielkiej szafie mieć pudło na pamiątki i różne bzdety, które tylko się kurzą na półce lub zabierają miejsce w szufladach.
Na początek muszę pomyśleć kto wokół mnie mógłby potrzebować rzeczy, których ja już nie potrzebuję. Mam do oddania parę mebli czy jakąś pościel, której mam nadmiar. Może jakieś schronisko dla bezdomnych zechciałoby zabrać co nieco?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora