Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przygotowania do wiosny w ogrodzie i na balkonie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-03-20, 19:56   #86
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Przygotowania do wiosny w ogrodzie i na balkonie

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Świdośliwa dobrze rośnie na glebie od kwaśnej do lekko zasadowej.
Nie lubi ani zbyt sucho ani zbyt mokro. najlepsza jest zmieszana ziemia piaszczysto gliniasta z dodatkiem próchnicy.
Ja sobie wykopałam dołek/tzn zrobił to moj mąż/i została tam, wsypana mieszanka gliny, piasku i ziemi próchniczej z kompostu. i w to wsadzona sadzonka.Gdy jest susza to ją podlewam.

A czy świdośliwa mamy kwitnie? czy jeszcze nie miała kwiatów?
Ważne jest to aby jej nie ciąć za bardzo bo ona owocuje na zeszłorocznych lub nawet starszych gałązkach. Jeżeli jest podcinana mocno to nigdy kwiatów nie wyda.Usuwa się tylko chore lub uschłe gałązki. Cięcie odmładzające robi się dopiero po 6-7 latach.
Zakwita już w kwietniu , najpóźniej na początku maja. Ma drobne białe kwiatuszki.
Mówią, że jej nie cieli, to może problem z ziemią? Ja mam za to sprzyjające warunki i na pewno ją posadzę, gdy tylko ją dorwę w ogrodniczym
Dziś wzięłam się za ogród warzywny i posadziłam czosnek wiosenny, jutro szpinak i mysle o pietruszce, ale podobno w przyszłym tyg. bedą przymrozki, nie zaszkodzą jej?
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując