Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Alergia nie wiadomo na co
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-08-09, 07:42   #10
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Alergia nie wiadomo na co

Cytat:
Napisane przez noadia Pokaż wiadomość
Witam! Mam nadzieje, że tutaj znajdę pomoc. Może któraś z Was spotkała się z takim przypadkiem. Mój 6 miesięczny syn ma od 3 miesiąca czerwone plamy na tułowiu i plecach. Nasilają się one po kąpieli. Lekarz stwierdził skazę białkową. Syn ponad dwa miesiące pije bebilon pepti a teraz nutramigen i nic nie pomaga. Po testach z krwi stwierdzono brak alergii na mleko krowie. Odstawiłam zupki i owoce. Dalej bez zmian. Płyn do prania zmieniłam z Loveli na białego jelenia, a kąpie małego w krochmalu. Plamy jak były tak są. Byłam u trzech lekarzy i tylko rozkładają ręce. Może znacie jakiegoś dobrego alergologa w Krakowie?
Załącznik 6031640

Załącznik 6031641
Witam,
nie wiem czy pomogę, ale podzielę się swoimi doświadczeniami. Córcia ma już 21 miesięcy. Od urodzenia miała skazę białkową, karmiłam piersią i dokarmiałam bebilonem pepti dha, po 7 miesiący była tylko na mm. Przy skazie miała szorstką skórę, na ciele i plamy na policzkach i szyi. Uczulały też ją pomidory i truskawki. Ze skazy i uczuleń wyrosła jakieś 2-3 miesiące temu, ale wciąż ją uczulają konserwanty, więc unikamy przetworzonego jedzenia. Za to w połowie czerwca dostała egezmy na dłoniach (coś okropnego, strupy, bąble), a później doszły podobne plamy na plecach i pare na udach jak u Twojego dziecka, które się nasilają po kąpieli, rano jest ok, w ciągu dnia bywa różnie, teraz już dłonie i plecki wyglądają lepiej. Lekarze kazali mi tyle obserwować, bo sami nie mieli zbyt wielu pomysłów. I tak wg tych obserwacji zauważyłam, że objawy nasilają się po pobycie na dworze, zaczęły się w czerwcu, a teraz powoli znikają i wg mnie to pyłki, bo ani nie zmieniałam dziecku diety, kosmetyków i proszku. Jak przejdzie całkiem w październiku to znaczy, że miałam rację, bo innych pomysłów nie mam.
Do smarowania po kąpieli polecam Bioderma Atoderm Intensive, a do samej kąpieli emolienty, ale bez pegów, Cetaphil lub można tutaj poczytać http://www.srokao.pl/2012/10/analiza...emolienty.html, Babydreem z Rosmanna też jest dobry.
Pozdrawiam
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując