Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - "English Grammar in Use" Raymond Murphy , opinie.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-11-13, 23:16   #25
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: "English Grammar in Use" Raymond Murphy , opinie.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Weźcie pod uwagę, że to tylko jedna książka z bardzo dobrej serii wydawnictwa Cambridge ... in Use. Książka Murphy'ego jest tak na poziomie matury, czyli B1/B2. W związku z czym wielu bardziej skomplikowanych rzeczy tam nie ma. Jak ktoś w Was jest na wyższym poziomie, to niech kupi lepiej Advanced Grammar in Use na poziomie C1/C2, więcej z tego wyniesie. Taka sama, tylko zielona, a nie niebieska. Dla początkujących jest z kolei czerwona Essential Grammar in Use na poziomie A1/A2.

Z tej samej serii mają też Vocabulary in Use, też zdaje się na trzech poziomach zaawansowania. I do tego książki do słownictwa branżowego Professional English in Use.
Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Akurat z serii Grammar in Use najlepsza jest ta Murphy'ego, granatowa. Tomu bordowego Advanced z tej serii na poziom CAE czyli C1 raczej bym nikomu nie polecała, chyba, że studiuje anglistykę i to bardzo mocne C1. Już prędzej pod C2 czyli CPE jest ta pozycja. Dużo w niej niejasności, zawiłości, zbędnego komplikowania i tak dość zawiłych kwestii. Na słabym C1 więcej zamąci niż rozjaśni. Do przejścia w ramach nauki samodzielnej z B2 na C1 raczje nikomu bym tej pozycji nie poleciła.
Serie Vocabulary i branżowe są całkiem ok.
Kojarzycie czy te kolory książek zmieniają się przez lata czy są takie same? Ja mam tę książkę gdzieś w domu (nie mogę znaleźć), kojarzę, że była bordowa (maturę zdawałam 17 lat temu). Teraz chciałabym przypomnieć sobie gramatykę, bo jednak angielski kojarzę, ale gramatyka trochę odłogiem leży, te wszystkie kruczki. Co polecicie na poziom B2/C1? Czy kupując np. granatową będą tam też podstawy?
Ktoś kiedyś polecał "gramma to nie drama", ale nie wiem na jaki poziom i w księgarniach językowych w Poznaniu nie ma.
Wzięłam się za kurs angielskiego biznesowego i chciałam też przypomnieć sobie gramatykę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując