Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-12, 18:38   #1
Diament83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 98

Minimalizm w zyciu


Hej dziewczyny.Chcialam sie dowiedziec jakie jest wasze podejscie w kwestii finansow,zarobkow.Ja zarabiam dosyc dobrze,ale calkowicie zmienilam i przeanalizowalam kwestie finansowa po przeczytaniu bloga o tak zwanym minimalistycznym podejsciu do zycia.Po glebszym zastanowieniu doszlam do wniosku ze nie mam kontroli nad swoimi wydatkami,lubilam trwonic na prawo i lewo ciezko zarobione pieniadze,zadalam sobie pytanie: Byc czy Miec?co jest wazne w moim zyciu?I tu nie chodzi mi o jakies rygorystyczne oszczedzanie czy zalowanie i ciulanie kazdego grosza ale rozsadne podejscie do tej sprawy.I tak doszlam do wniosku ze w mieszkaniu mam pelno nieuzytecznych przedmiotow ktore oddalam znajomym i potrzebujacych,zredukowal am ilosc kupowanych ksiazek,gazet,☠☠☠☠☠☠☠ek ktore kupowalam pod wplywem impulsu,pozbylam sie ciuchow (oddalam znajomej)ktorych nie zalozylam przez ostatnie 2 lata,zrobilam przeglad kosmetykow, nie kupuje juz na zapas,wprowadzilam projekt denko.Probuje nie marnowac jedzenia,czytam artykuly dotyczace gotowania i w ten sposob nawet z resztek potrafie cos fajnego polaczyc.Po prostu staram sie juz nie zagracac pomieszczenia,wszystko teraz wyglada ladnie i przejrzyscie,ja mam wielka satysfakcje ze wchodzac do sieciowek potrafie wyjsc z pusta reka ,gdzie kiedys nigdy mi sie to nie zdazalo,mam wieksza kontrole nad swoimi ,,popedami ''.Zycie nie polega na tym aby ciagle za czyms gonic,biec,wydawac.Zwolni lam tepo zycia troche.Czesto wychodze do parku na koc,na rower ,spacer, muzeum,zamiast do galerii handlowej, Pogadac,spotkac sie z kolezanka na kawce lub w domu,wymienic sie ksiazkami gazetami zamiast isc kupowac ciagle nowe,ktore i tak zaloze jeden lub dwa razy.Ciesze sie ze robie postepy i przestalam byc tak zwana niewolnica sprytnych chwytow marketingowych.Staram sie dbac o ekologie,srodowisko,kupuj e mniej chemi albo uzywam domowej ,ocet woda soda.Nikt mi juz nie wmowi ze pieniadze daja szczescie,majac je i tak czulam pustke,pieniadze szczesciu jedynie dopomagaja.Zdrowy rozsadek przede wszystkim.
Diament83 jest offline Zgłoś do moderatora