Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja i problemy skórne okolic oczu- WĄTEK GŁÓWNY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-07-18, 15:15   #83
Majessa
Zadomowienie
 
Avatar Majessa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Problem z powiekami i suchą skórą

Moim zdaniem wygląda to na atopowe zapalenie skóry. Nie jestem lekarzem ani ekspertem, ale u mnie wyglądało to tak samo półtora roku temu - zaczęło się od swędzących powiek, schodziła skóra itp. dokładnie tak jak opisujesz. Byłam u dermatologa, od razu poznał, że to AZS. Był tylko zdziwiony, że nie mam plam w zgięciach łokci, ale w dzieciństwie miałam astmę, która bardzo często towarzyszy AZS. Z czasem pokazały się również w zgięciach łokci, na szyi, czasem na brzuchu oraz na piersiach. Testy alergiczne wykazały silną alergię na kota oraz na kurz. Kota mam w domu od ponad 10 lat i wcześniej nie miałam niczego takiego, tylko od dziecka byłam uczulona na kurz oraz na sierść psa. Ja niestety nie jestem w stanie wyeliminować swojego alergenu, bo kota z domu wyrzucać nie mam zamiaru Dlatego też praktycznie cały czas mam czerwone powieki, zgięcia łokci też wyglądają beznadziejnie. Staram się jak mogę, łykam kapsułki z olejem z wiesiołka - pomagają Wypróbowałam już masę produktów. Na pewno mogę Ci polecić krem z Avene Cicalfate. W zasadzie on nie jest do powiek i też nie powinno się go pewnie tak nakładać, ale ja go nakładam często po prostu na okolice oczu oraz na zgięcia łokci jak mocno swędzi. Cudownie łagodzi świąd i zaczerwienienia. Po większości kremów skóra szczypie, a po tym czuć ulgę. Jeśli skóra nie jest zaczerwieniona tylko sucha profilaktycznie polecam używać krem Mediderm. Za 100ml płacisz ok. 7zł, więc niewiele, a jest on na parafinie i dobrze zabezpiecza trudne miejsca przed wysuszaniem. Ja mam też bardzo suche usta i na noc go zawsze nakładam. Produkty Cetaphil są również wspaniałe. Słyszałam też, że produkty ziaji do skóry atopowej są bardzo dobre, ale jeszcze nie próbowałam. Jeśli chodzi o maść z witaminą A na mojej skórze to się nie sprawdza, bo mocno szczypie, ale kosztuje ok. 3zł więc możesz wypróbować - ja wolę mediderm. Jeśli skóra jest czerwona i swędzi mam oczywiście maści sterydowe oraz protopic od dermatologa, ale staram się je używać w ostateczności. Na powieki tak czy siak sterydów nie można nakładać więc trzeba to po prostu przeczekać i dobrze pielęgnować skórę. Myślę, że powinnaś udać się do dermatologa i do alergologa, zrobić testy i wyeliminować to, co Cię uczula jeśli to oczywiście możliwe

Edytowane przez Majessa
Czas edycji: 2014-07-18 o 15:19
Majessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując