Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-21, 10:13   #9
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ja w przeciwieństwie do poprzednich wypowiedzi polecam ci kuchnię z IKEI.
Czym się różni od kuchni indywidualnej? mianowicie:
1. Kuchnie indywidualną "na wymiar" montuje ci ekipa z firmy która ta kuchnie robiła - natomiast meble z IKEI składasz, skecasz i montujesz do scian sama. jest do nich dołączona dokładna rysunkowa instrukcja jak to zrobić, więc kazdy na pewno da sobie z tym radę.
2. Kuchnię indywidualną robią dla klienta, musisz liczyć się z kilkutygodniowym czasem oczekiwania - kuchnię z IKEI masz "od ręki" w ciągu pół godziny, płacisz w kasie, zabierasz z magazynu.
3. W kuchni indywidualnej dobierasz kolor drewna wielkość szafek oraz wzór i kolor frontów - w IKEI również, masz klika różnych typów szafek, frontów, akcesoriów takich jak np. listwy maskujące do oświetlenia, uchwyty do szafek, wszystko możesz w sklepie pooglądac i zobaczyć jak wygląda i jak pasuje do siebie kolor frontów szafek i kolory blatu.
4. Kuchnia z IKEI jest bardzo trwała. ja mam od roku - na lblat wylewam ciągle jakąś brudną wodę często zostawiam na nich rózne rzeczy, czasem na nim kroję, jeszcze nic się z nim nie stało. Co do kuchni na wymiar nie wiem bo nie mam, w poprzednim mieszkaniu tez nie miałam więc nie mam porównania.

Ja za meble w swojej kuchni z IKEI tzn.: 2 szafki wiszace 60 x 40 cm + 3 szafki stojące 60 x 60 cm (jedna pod zabudowę kuchenki, jedna z szufladą na sztuće na górze i dzrwiczkami, jedna pod zlew z drzwiczkami) + kompletny zlew z odpływem + kran + maskownice do boków szafek + maskownice na oświetlenie blatu + blat PRAGEL + cokół drewniany do zasłonięcia nóżek szafek stojących + uchwyty do rzwiczek i szuflad
zapłaciłam 2,000 złotych.
do tego kupiłam kwadratowy stolik + dwa krzesła (ok. 500 zł)
niestety musiałam robić kuchnię od zera. tz. wywalić stare meble po poprzenich mieszkańcach, zedrzeć tapety, odgrzybic ściany, połozyć siatkę wzmacniającą z włókna szklanego na sciany, wytynkować, wyszpachować, pomalować, położyc panele.
moja kuchnia ma 11 m2 z tym ze jest to pomieszczenie przechodnie z jednej strony jest wejscie do domu przez mały przedsionek z drugiej strony pomieszczenia jest troje dzrwi : po lewej do łazenki, prosto do salonu a po prawej do sypialni.
cała zabudowa mebli w kuchni nie licząc lodówki (która mieści się idealnie w kącie między drzwiami) jest na 2 x 2 m.

jak masz pytania pisz
mogę wrzucić jakieś zdjęcia.
mogę też zrobic ci projekt (a i może nawet wizualizację)
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując